Tervishoiutöötajate kollektiivleppe küsimus on võetud menetlusse

Riiklik lepitaja Henn Pärn
Riiklik lepitaja Henn Pärn

Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit teatasid 24. märtsil kollektiivläbirääkimiste nurjumistest. Lahenduse leidmiseks pöörduti riikliku lepitaja poole.

 

Eesti Arstide Liidu peasekretäri Katrin Rehamaa sõnul on kollektiivse töötüli lahendamine võetud menetlusse, kuid rohkemat infot hetkel menetluse kohta pole. „Menetlus toimub kollektiivse töötüli lahendamise seaduse ja riikliku lepitaja põhimääruse järgi, seda juhib lepitaja, temast sõltuvad kohtumiste ajad,“ rääkis Rehemaa.

Tööandjate pakkumist ei saanud tervishoiutöötajad vastu võtta, kuna juba mitmendat aastat sisaldas see tervikliku kollektiivlepingu asemel ainult palganumbreid, jättes välja kõik töö- ja puhkeaja, öötöö, puhkepäevadel tehtava töö ja ületunnitöö hüvitamist, valveaega, puhkust ning täienduskoolitust käsitlevad punktid. „Nende punktidega soovisime veidigi leevendada meditsiinitöötajate ülekoormust ja vähendada juba igapäevaseks muutunud seaduserikkumisi vajaliku puhkeaja ja täienduskoolituse võimaldamisel, seetõttu peame keeldumist neid isegi arutada solvavaks,“ ütles märtsis arstide liidu president Lembi Aug.

"Pakutud tunnitasu alammäärad ei võimalda tagada Eesti raviasutuste jaoks piisavat ja motiveeritud meditsiinilist personali, näiteks ei jõua õdede kuupalk 2017.aastal isegi 2015. aasta Eesti keskmise palgani. Töötajate liitude hinnangul on seisukohad liiga erinevad ja läbirääkimiste jätkamine tööandjatega ei anna tulemust, seetõttu pöördume töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole," kirjutas Eesti Arstide Liit 24. märtsil esitatud avalduses.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.