Viis haiglat esitasid pakkumised alkoholitarvitamise häire ravi teenuse osutamiseks

Tartu Ülikooli Kliinikum.
Tartu Ülikooli Kliinikum.

Tervise Arengu Instituudi poolt läbiviidud alkoholitarvitamise häire ravi teenuse osutamise hankele esitasid pakkumised Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaiga, Pärnu Haigla, Viljandi Haigla ja Lõuna-Eesti Haigla.

Hanke eesmärk oli luua võrgustik tervishoiuteenuse osutajatest, kes pakuvad psühhiaatrilist eriarstiabi ambulatoorselt, päevaravis ja statsionaarselt ning suurendada alkoholitarvitamise häire ravi kättesaadavust.

Ravi osutamise aluseks on eelmise aasta lõpus ravijuhendite nõukojas kinnitatud ravijuhend "Alkoholitarvitamise häirega patsiendi käsitlus“.

Hetkel ootab Tervise Arengu Instituut pakkumisi perearstidelt alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise (ALVALi) teenuse osutamiseks, mille eesmärk on ennetada ja vähendada alkoholi liigtarvitamist ja sellest tulenevaid kahjusid.

Perearstid peavad teenuse osutamiseks sõeluma oma nimistutes olevaid patsiente alkoholitarvitamise riskitaseme hindamiseks, vajadusel pakkuma patsientidele lühisekkumist alkoholi liigtarvitamise vähendamiseks ja kordustestima patsiente lühisekkumise mõju hindamiseks.

Hanke kohta saab lisainfot veebilehelt www.tai.ee/kte.

Pakkumuste esitamise tähtaeg on 25.04.

Teenuseid hakatakse rahastama Euroopa Sotsiaalfondi toetuse andmise tingimuste  "Kainem ja tervem Eesti" raames.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.