Jevgeni Ossinovski: Senise lõhkumist ei poolda

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Eesti tervishoiusüsteem on rajatud solidaarse ravikindlustuse põhimõttele. See tähendab, et eelarvest rahastatav arstiabi peab olema võrdsetel alustel kättesaadav kõigile, sõltumata nende sissetulekutest.

Süsteemi solidaarsus, kus jõukamad inimesed võimaldavad oma maksudega ka vaesemate inimeste ravi, on oluline saavutus ning ühiskondlik väärtus, mida peame hoidma.

Mis puudutab patsiendi vaba liikumist, siis see on tagatud Eestis juba täna. Inimene on vaba liikuma erinevate haiglate vahel ja ühtsetel alustel tervishoiuteenust saama. Mõistagi, lisaks ravikindlustuse poolt pakutavatele võimalustele on inimesel alati võimalik saada teenust ka erakliinikutes, makstes selle eest üldjuhul täishinda. On selge, et ravikindlustuse eelarve on tõsise surve all ja me ei suuda täna haigekassa vahenditest katta kogu eriarstiabi nõudlust. 

Lähiajal arutab valitsus minu ettepanekuid tervishoiu rahastamise süsteemi muutmiseks, et suudaksime tulevikus arstiabi kättesaadavust parandada.

Aeg-ajalt on käidud välja ettepanek suurendada patsientide omaosalust ravikindlustuse süsteemis, nimetades seda patsientide vaba liikumise laiendamiseks. See lõhuks solidaarset tervishoiusüsteemi, suurendaks ebavõrdsust ühiskonnas ja halvendaks valdava enamiku Eesti inimeste ligipääsu tervishoiule. Seda ma tõepoolest ei toeta.

Küll aga analüüsime haiglavõrgu arengukava väliste tervishoiuteenuste pakkujate küsimust lähiaastatel põhjalikult, tagades uuel valikuperioodil patsientide huvide parima kaitse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.