Loe, mida kirjutati õdedele pärast koosolekut

Õdede liidu eelmine president Ester Öpik.
Õdede liidu eelmine president Ester Öpik.

Eesti Õdede Liidu volikogu esinaine Tiina Sildver-Kikas saatis pärast 27. aprillil toimunud koosolekut liidu liikmetele kirja, mis jõudis ka Meditsiiniuudiste toimetusse.

Kiri on mõeldud liikmetele üleskutseks hoida rahu ja motiveerib uskuma õdede liidu püüdlustesse oma eemärke edukalt täita. Avaldame kirja täies mahus. Muu hulgas ärritab õdede liidu liikmeid, et üle-eelmine president Ester Öpik sai 3200eurost kuupalka, mille sisuliselt määras endale ise.

Head EÕLi liikmed!

Meie viimasel volikogu koosolekul toimus mitu muutust juhatuses ja muutused jätkuvad. Peame uue olukorraga kohanema, sellest õppima ja järeldused tegema.

EÕLi juhatusse kuulub praegu kaks liiget: varasem EÕLi president Ester Öpik ja endine Tallinna ja Harjumaa piirkonna juht Gerli Liivet. 21. aprillil juhatuse liikmeks valitud Airin Treiman-Kiveste esitas juba järgmisel päeval tagasiastumisavalduse ja seega on ka tema volitused juhatuse liikmena peatunud. Põhikirja järgi peab EÕL juhatusse kuuluma vähemalt kolm liiget ja kolmanda juhatuse liikme nimetab EÕLi volikogu ametisse 24. mail, kui toimub järgmine EÕLi volikogu koosolek.

EÕLi uus president kinnitatakse sügisel kokkukutsutaval üldkogul, kus on kavas teha mõned muudatused ka liidu põhikirja, et seda uuenenud seaduste valguses kaasajastada.

Käesolev aasta pakub õdede liidule suuri väljakutseid nii üleriigilise alampalga leppe läbirääkimiste valguses kui ka mitmete algatatud projektide läbiviimisel. Eesti Õdede Liit on ambitsioonikas organisatsioon ja meil on soov väga palju ära teha. See tähendab ka suurt töökoormust, kõrgeid ootusi ja närvipinget juhtide jaoks ja osa sellest pingest väljendub ka juhatuse liikmete lahkumises.

On tõsi, et 2015. a detsembris tööd alustanud juhatus ei käivitunud ootuspärasel viisil ja tööd ei sujunud nii hästi, kui lootsime. Aga EÕL ei ole juhikeskne organisatsioon, meie tugevus on enam kui 4000 liiget üle Eesti, kes iga päev rohkem või vähem EÕL töösse panustavad.

Enam kui 4000 liikmega organisatsiooni juhtimine nõuab suurt pingetaluvust igalt juhilt, ootused nii organisatsioonile kui ka juhile on suured, täisajaga töötajaid vähe. Juhid on samuti inimesed ja võtavad tagasilööke ja pettumusi erinevalt vastu.

Samas ei ole midagi imelikku selles, kui inimesed leiavad, et nad ei jõua nii palju panustada või soovivad ennast mujal teostada - tegemist on vabatahtliku organisatsiooniga, mille eesmärk on arendada õendusvaldkonda Eestis ning toetada õdesid ja hooldustöötajaid enesetäiendamisel ja töötingimuste eest seismisel.

See, et Eesti Õdede Liitu kuulub enam kui pool Eestis töötavatest õdedest ja et me oleme ametiühingute seas üks laiema kandepinnaga organisatsioone, näitab, et õdede liit on tugev ja pidevalt arenev ja muutused kuuluvad selle arengu juurde.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.