Haiglate liit: tervishoiu rahastamisele on aastaid ülalt alla vaadatud

Haiglate liit tänab sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas võimaluse eest osaleda tervishoiu pikaajalise rahastamise töörühmas ja toob välja, et juba pikki aastaid on rahandusministeerium tervishoiu rahastamisele lähenetud riigieelarve koostamise tasemelt ülalt alla vaadates.

Kirjas seisab, et Eesti Haiglate Liit (EHL) mõistab, et koostöö ja läbirääkimised riigi tasandil on ministeeriumite ja erinevate valdkondade vahel keerukas protsess ning riigieelarvet mõjutavate otsuste tegemiseks tuleb jõuda kompromissideni, seda eelkõige rahandusministeeriumiga.

"Juba pikki aastaid on seal tervishoiu rahastamisele lähenetud riigieelarve koostamise tasemelt ülalt alla vaadates ja prognooside koostamisel püütakse ka täna peale suruda reaalsusega mittesobituvaid stsenaariume ja mitte arvestada tegelikkusega," leiab liit oma pöördumises. Selle tulemusena on haiglate ravijuhtude mahud tänaseks väga oluliselt vähenenud, lisatakse kirjas.

EHL on seisukohal, et töörühma töö tulemusel valminud analüüs peab kindlasti sisaldama reaalset nõudluse stsenaariumi ja tervishoiuteenuste kättesaadavuse tagamist võimaldavaid lahendusettepanekuid tuleks arutada Vabariigi Valitsuse tasemel. Liidu hinnangul haigekassa nõukogu tasemel arutamisest ei piisa, kuna haigekassa eelarveprognoos ei võimalda tervisesüsteemi rahastamise jätkusuutlikkust tagada ka lühiajalises vaates. "Pikaajalist rahastamismudelit välja töötades ei tohi mingil juhul unustada, et tervisesüsteemi rahastamise tase on ebapiisav juba täna. See vajab kiiret lahendamist," rõhutatakse liidu kirjas.

Pöördumisele on alla kirjutanud haiglate liidu juht Urmas Sule.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.