Aaviksoo: üleriigiline digiregistratuur tuleb hiljemalt 2018

ITK registratuur.
ITK registratuur.

Üle-eestilist digiregistratuuri, mis võimaldaks arstiaega broneerida igasse Eesti haiglasse, on aastaid ette valmistatud, kuid sotsiaalministeeriumi asekantsleri Ain Aaviksoo sõnul peaks süsteem tööle hakkama hiljemalt 2018. aastaks.

"Üle-eestilise digiregistratuuri häda saigi alguse sellest, et tahtsime ehitada imemasinat, mis korraga kõik probleemid ära lahendaks, ja see masin sai nii keeruline, et ei suudetud omavahel kokku leppida, millest alustada," selgitas ta ERRi Vikerraadio saates "Uudis+". 

Küsimusele, kas süsteem võiks üle Eesti haiglates tööle hakata näiteks aasta pärast, vastas Aaviksoo, et see on võimalik. "Kahtlemata ma ei saa lubada eraõiguslikult toimetavate haiglate eest kindlas kõneviisis mõtteid, küll aga seda, et inimesed, kes e-teenuseid arendavad, teevad kõik endast, et see oleks võimalik," märkis asekantsler.

Uuele süsteemile minnakse üle järk-järgult ning kauem aega vajavad haiglad liituvad sellega hiljem. Praegu on ministeerium sihiks seadnud 2018. aasta, mil Eesti on Euroopa Liidu eesistuja. "Aga see võimalus tekib kindlasti oluliselt varem," lisas Aaviksoo.

Tema sõnul arendatakse praegu digisaatekirja, digiregistratuuri ja e-konsultatsiooni teenuseid paralleelselt. Kui neli kuud tagasi oli vaid 4-5 protsenti saatekirjadest digitaalsed, siis praeguseks on see näitaja 40-45 protsenti. Digisaatekirja järgmise versiooni valmimise aeg on planeeritud selle aasta teise poolde, amal ajal peaks algama ka digiregistratuuri arendamine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.