Haigestumine gripilaadsetesse haigustesse püsib stabiilne

Aprilli viimasel nädalal pöördus hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3548 inimest, neist üle 51 protsendi olid lapsed.

Terviseameti kinnitusel on grippi haigestumine küll langustrendis, ent haigestumine gripilaadsetesse haigustesse püsib stabiilne.

Gripiviirusega seotud haigestumisi registreeriti aprilli viimasel nädalal põhiliselt vanemaealiste inimeste seas. Väikelaste seas, vanuses 0–4 eluaastat, oli haigestumise kasv seotud peamiselt RS-viiruse ja teiste respiratoorsete viirustega.

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu kaudu registreeritud andmete põhjal võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust madalaks, geograafilist levikut kohalikuks.

Gripiviirused on jätkuvalt ringluses, gripiviirusega on seotud umbes 20% registreeritud ülemiste hingamisteede haigustest. 

Laboratoorse kinnituse said sel nädalal kümme A- ja kümme B-gripiviirusjuhtumit, domineerib endiselt RS-viirus.

Hospitaliseeritud inimeste arv püsis jätkuvalt kõrgel tasemel.  E-Tervise SA täpsustatud andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud 944 patsienti. Hospitaliseerimist vajasid  põhiliselt vanemaealised ja tööealised patsiendid.

Intensiivravi on gripi tõttu vajanud jaanuarist alates 69 riskirühmadesse kuulunud inimest. Terviseametile teadaolevatel andmetel on lõppeval hooajal surnud 20 inimest, kõik kuulusid riskirühmadesse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.