Paika sai residentuurikohtade arv järgnevaks õppeaastaks

Arstiteaduse üliõpilased Ida-Tallinna Keskhaiglas 2014. aasta kevadel.
Arstiteaduse üliõpilased Ida-Tallinna Keskhaiglas 2014. aasta kevadel.

Aprilli lõpus lepiti EAÜSi, Eesti Nooremarstide Ühenduse, haiglate liidu, sotsiaalministeeriumi, terviseameti ja Tartu ülikooli esindajate poolt kokku järgmise õppeaasta residentuurikohtade arvus.

Sotsiaalministeeriumi prioriteetsed erialad on peremeditsiin, sisehaigused, erakorraline meditsiin ja psühhiaatria. Prioriteetide ja ettepanekute määramisel on arvesse võetud ministeeriumi poolt koostatud arstlike erialade prognoosi, milles on arvestatud arstide vanust ja pensioneerumist, migratsiooni, arstlike erialade arengukavades erialade poolt väljatoodud eriarstide vajadust, Tartu ülikooli ettepanekuid, aga ka erialaseltside, tööandjate esindajate ja arstlike erialade põhinõunike arvamust.

Erialade põhiselt kokkulepitud riiklikult tellitud vastuvõtukohtade piirarv on 145, mille katteks on riigieelarvelised vahendid. Koosolekul kokkulepitud summaarne vastuvõtukohtade arv on 152 ning TÜ otsustab, milliste erialade vastuvõtu arvu vähendada, et piirnumbrisse mahtuda. Arutelu käigus võeti eesmärgiks, et need numbrid ei tohi palju erineda, sest sel juhul ei täitu riigile oluliste erialade residentuur.

Järgnevalt on välja toodud need erialad, kus toimus sisuline arutelu vastuvõtukohtade osas. Peremeditsiini vastuvõtu arvuks lepiti konsensuslikult 35. Perearstide piisava arvu tagamiseks tulevikus peaks iga-aastane residentuuri kohtade arv olema 40, kuid selleni jõudmiseks on vajalik tervikuna tegeleda noorte valmisoleku ja motivatsiooni suurendamisega valida peremeditsiini eriala. Jõuti ühisele arusaamale, et vajalik on edastada selge sõnum, milline on meie tervishoiusüsteemi arenguid arvestades ootus residentuuri tellimusele. Samuti vajab tegelemist praktikabaaside üle-eestiline olemasolu, et suureneks valmisolek Tallinnast ja Tartust väljaspool tööle asuda.

Erakorralise meditsiini vastuvõtukohtade arvuks lepiti kokku 12. Number kattub TÜ, tööandjate ning sotsiaalministeeriumi ettepanekuga. Varasematel aastatel on erakorralise meditsiini vastuvõtt alatäitunud, ning eesmärk peaks olema täituvuse saavutamine sel aastal.

Psühhiaatria vastuvõtukohtadele oli ministeeriumi ettepanek 11 vastuvõtukohta, kuna psühhiaatritest on puudus ja tulevikus pigem nende vajadus kasvab.

Sisehaiguste erialale määrati vastuvõtukohtade arvuks 14 ning, et need kohad täituksid, tuleks anda residentidele tugevam sõnum, et tulevikus on suurem vajadus laiapõhjalise ettevalmistusega eriarstide järele, kuna elanikkond vananeb ja multiprobleemsete patsientide arv kasvab.

Anestesioloogia vastuvõtuarvu otsustati ettepanekuid kaaludes vähendada 6 peale, mis sellele vaatamata tagab anestesioloogide arvu taseme säilimise.

Pediaatria vastuvõtukohtade arvuks lepiti kokku 3 ja sünnitusabi ja günekoloogia vastuvõtukohtadeks 5, mis vastab tuleviku vajadusele. Vajadusel vaadatakse järgnevatel aastatel tellimus üle uuendatud haiglate arengukava valguses.

Vaata residentuurikohtade jagunemist siit

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.