Selgusid alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise teenuse osutajad

Patsiendi nõustamine.
Patsiendi nõustamine.

11 üldarstiabi teenuse osutajat hakkavad pakkuma alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise teenust.

Teenuse eesmärk on ennetada ja vähendada alkoholi liigtarvitamist ja sellest tulenevaid kahjusid. Perearstid hakkavad teenuse raames sõeluma oma nimistutes olevaid patsiente alkoholitarvitamise riskitaseme hindamiseks, vajadusel pakuvad patsientidele lühisekkumist alkoholi liigtarvitamise vähendamiseks ja korduvtestivad patsiente lühisekkumise mõju hindamiseks.

„Edukatele pakkujatele korraldame esmalt koolitused „Alkoholi liigtarvitamise varajane avastamine ja lühisekkumine“, mis toetavad teenuse osutamist. Plaanime korraldada selle aasta jooksul uue hanke, mis võimaldab osaleda kõigil neil perearstidel, kes seekord mingil põhjusel hankest eemale jäid. Sõltumata hankest ootame kõiki üldarstiabi osutajaid endaga koostööd tegema, et laiendada alkoholi liigtarvitajate sõelumist ja lühisekkumise pakkumist üldarstiabis,“ ütles TAI mittenakkushaiguste ennetamise osakonna vanemspetsialist Liina Üksik.

Pakkumise esitasid Perearst Marje Vann OÜ, OÜ Ülikooli Perearstikeskus, OÜ Tartu Kesklinna Perearstikeskus, OÜ Perearst Piret Tammist, OÜ Linnamõisa Perearstikeskus, FIE Tereza Maskina, OÜ Märjamaa Perearstikeskus, OÜ Järveotsa Perearstikeskus, OÜ Kodudoktori PAK Sinu Arst, FIE Ülle Trumm ja AS Medicum Perearstikeskus.

„Hankes osalemine võimaldab meil saada toetust alkoholi tarvitamise lühisekkumise koolituse ja nõustamisteenuse rahastamise näol. Meie kogemus on näidanud, et patsiendid suhtuvad lühisekkumisse positiivselt ja nad muudavad selle tulemusena alkoholi tarvitamise harjumust. Patsientide sõelumine AUDIT testi abil võtab vähe aega ja võimaldab tuvastada patsiendid, kes võivad vajada edaspit nõustamist,“ sõnas Ülikooli Perearstikeskuse perearst Anneli Rätsep.

Alkoholi liigtarvitamise varajast avastamist ja lühisekkumist rahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi toetuse andmise tingimuste „Kainem ja tervem Eesti“ raames. Lisainfot toetuse andmise tingimused "Kainem ja tervem Eesti" leiab siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.