Liit soovib koondada mitmed ametid nimetuse alla parameedik

Kiirabi.
Kiirabi.

Parameedikute liit soovib muuta olemasolevad ametinimetused nagu kiirabitehnik ja erakorralise meditsiini tehnik, kõigile üheselt arusaadavaks ametinimetuseks parameedik.

Parameedikute liidu juht Kalle Kask toob sotsiaalministeeriumile saadetud pöördumises välja, et kasutuses olevad ametinimetused tekitavad segadust ja on keerulised ning olemasolevatel ametinimedel puudub ühtne läbiv nimi.

"Nimetused muutuvad ja puudulikud ametinimetused pärsivad rohkemate kategooriate eristamist, kuna muutuvad ka jätkuvalt arusaamatuks," selgitab Kask. Ta toon näiteks, et kaitsevägi kasutab nime parameedik, millele lisatakse vastavalt kvalifikatsioonile rühmaparameedik, vanemparameedik jne. Tegemist on arusaadava ametinimetuse ja kvalifikatsiooni eristamisega, mis sisult ja läbivalt jääb samaks, aga eristab arusaadavalt oskusi.

Seetõttu, jätkab Kask, on parameediku nime kasutamine üldiselt vajalik kiirabis ja kaitseväes ning lihtsustab ühtsete standardite loomist ka koolitamisel ja kategooriatel.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.