Maris Jesse: oluliste teemade arengut saab toetada ministeeriumis olles

TAI juht Maris Jesse kandideerib asekantsleri kohale.
TAI juht Maris Jesse kandideerib asekantsleri kohale.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri ametikohale ainus alles jäänud kandidaat Maris Jesse ütleb lühiintervjuus, et tervishoiukulude tase ei vasta ammu ei inimeste ega tervishoiutöötajate ootustele, aga väike kokkuhoid pole siin päästerõngaks.

Üsna hiljuti valiti Teid uuesti ka TAI direktoriks. Miks otsustasite kandideerida asekantsleriks ja mis sai otsustavaks kaalukeeleks? 

Minu teisest ametiajast TAIs on tegelikult juba üle poole n-ö läinud ja järel tänaseks vaid 1,5 aastat. Sel sügisel-talvel oleksin pidanud nagunii mõtlema sellele, mida tahaksin töiselt edasi teha.

Asekantsleri konkursil osalemise juures oli minu jaoks määravaim see, et praegu on tervisevaldkonna tähtsus üldiselt ühiskonnas teadvustunud, minister Ossinovskil on selged eesmärgid pikalt varjul olnud teemades, osad neist rahvatervise teemad, osad tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuse teemad. Nende teemade edasiliikumist saab toetada sotsiaalministeeriumis olles.

Terviseala asekantsleri ampluaa on üsna lai ja tema tegevust saadab pinev tähelepanu nii arstkonna kui ka elanikkonna poolt. Mis võib kõige keerulisemaks väljakutseks osutuda?

Mul ei ole praegu veel põhjust sellele mõelda.

Kuidas tervishoius kulusid kokku hoida?

Meie tervishoiukulude tase ei vasta juba ammu ei inimeste ega tervishoiutöötajate ootustele.

Saame mõningal määral kulusid süsteemisiseselt ümber jagada, kuid põhiküsimus ei ole väike kokkuhoid, vaid uue jätkusuutliku ja arengut toetava rahastamistaseme saavutamine.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.