Amet ei ole rahul saatekirjade kvaliteediga

Terviseameti juht Tiiu Aro.
Terviseameti juht Tiiu Aro.

Terviseameti juht Tiiu Aro saatis sel nädalal perearstidele kirja, milles toob välja, et esmatasandi tervishoiu osakonnale on laekunud info, mille kohaselt on perearstid vormistanud eriarstidele palju saatekirju, mis ei ole vastavuses sotsiaalministri määrusega.

Järgneb Terviseameti juhi pöördumine:

Vastavalt määruse § 29 lõikele 1 on saatekiri tervishoiuteenuse osutamise käigus vormistatav dokument.

Patsiendi uuringule, konsultatsioonile, päevaravile või statsionaarsele ravile suunamise saatekiri koosneb kahest lehest, mille esimese lehe vormistab patsiendi suunanud tervishoiutöötaja ja teise lehe vormistab uuringu teinud või konsulteerinud tervishoiutöötaja (määruse § 29 lõige 2-3).

Koduõendusteenuse osutaja või iseseisva statsionaarse õendusabiteenuse osutaja juurde suunamise saatekirja vormistab patsiendi nimetatud teenust saama suunanud arst koostöös õe või ämmaemandaga (määruse § 29 lõige 6). Saatekirja esimese lehe kanded on reguleeritud määruse § 31.

Tulenevalt tervishoiuteenuste korraldamise seaduse § 60 lõikele 1 teostab amet riiklikku järelevalvet tervishoiuteenuste osutajatele kehtestatud nõuete täitmise üle.

Seega on ametil muuhulgas õigus kontrollida ka perearstide poolt välja kirjutatud saatekirjade vormistamise korrektsust ning puuduste tuvastamisel on ametil õigus teha kontrollitavale isikule ettepanekuid tegevuse parandamiseks ning ettekirjutusi puuduste kõrvaldamiseks.

Amet loodab, et kõik perearstid tajuvad oma vastutust ning mõistavad olukorra tõsidust, kuna korrektselt vormistatud saatekirja eesmärgiks on eriarsti ettevalmistamine eelteabega.

Parima tulemuse saavutamiseks on oluline suunamise põhjendusena välja kirjutada patsiendi anamnees ja terviseseisundi andmed ning varasemad teostatud uuringud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.