ITK töötajad täiendasid Eestimaa verevarusid

22. juunil toimus Ida-Tallinna Keskhaiglas koostöös Regionaalhaigla verekeskusega doonoripäev, kus ITK töötajad said anda omalt poolt panuse verevarude täiendamisse.

Suvi on aeg, mil verekeskusel on raske vajalikke verevarusid tagada. Pühade ajal on piisavad verevarud hädavajalikud – on hea meel, et ITK töötajaskonna seast registreerus doonoripäevale pea 40 vereloovutajat. Nende seas oli ka esmakordselt doonoriks tulijaid.
Igalt doonorilt võeti 450 ml verd, millega saab aidata vähemalt kolme patsienti. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad ja imikud ning patsiendid raskete operatsioonide ajal, aga ka verejooksu ja raskete traumade korral. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas. ITK patsiendid on saanud 2015. aastal verekeskuselt 4196 doosi erinevaid veretooteid ja selle aasta nelja kuuga juba 1226 doosi.
„Väheke torgib, aga muidu on kõik korras,“ kirjeldas oma kogemust esmakordne vereandja Valvo Vooremaa, ITK tehnilise teenistuse projektijuht. „Kui vere andmise võimalus tuleb koju kätte, peab seda kasutama.“ Temaga nõustus erakorralise meditsiini tehnik Magnus Aasa. „Amet on ju ka selline, et tuleks verd anda – esiteks päästab vere andmine elusid ja teiseks puhastub selle käigus veri, mis tagab hea enesetunde.“
„Kõik peaksid verd andma, isegi need, kes verd kardavad,“ ütles ITK komplekteerija Janel Sunter, kes on verd andnud juba üle kümne korra. „Ühel hetkel võib sul endal seda verd vaja minna.“
„Meedikutena teate te imehästi, kuivõrd oluline on mingis raviprotsessis ning kriitilises olukorras inimelude päästmisel piisavas koguses veretoodete olemasolu, “ sõnas omalt poolt vereloovutajatele Regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.