Eksperdid ühendametis kasutegureid ei näe

Sotsiaalministeeriumi peamaja Tallinnas.
Sotsiaalministeeriumi peamaja Tallinnas.

Ametnike tellitud ekspertiis leidis, et eri tervishoiuametite liitmisest ei tekiks valdkonnas oodatud kasu, ei sisuliselt ega ka rahaliselt. Teatavasti oli sotsiaalministeeriumil plaan liita terviseamet, ravimiamet ja Tervise Arengu Instituut, mis nende asutuste juhtides protesti tekitas.

Maikuus ilmunud raportis nendivad eksperdid, et kokkuvõttes on vähetõenäoline saavutada märkimisväärset ressursisäästu tervisevaldkonna rakendusasutuste struktuursete ümberkorraldamistega. 

"Pigem tuleks pakutud ümberkorralduste üle otsustamisel lähtuda võimalikust võimekuse kasvust ning ümberkorraldustega kaasnevatest ohtudest ja riskidest," kirjutavad eksperdid.
 
Analüüs valmis rahandusministeeriumi korraldatud
riigihanke nr 169979 “Tervisevaldkonna funktsionaalne analüüs” alusel perioodil 1. veebruar kuni 9. mai 2016. a. Läbiviijateks olid BG-Konsultatsioonid OÜ/aotsiaalministeerium, rahandusministeerium, ESF.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.