Kristiina Sepp: Ka ettevõtjate õigused peavad olema kaitstud

Kristiina Sepp
Kristiina Sepp

Terve Pere Apteek OÜ juhatuse liige Kristiina Sepp ütleb, et Eesti apteekide omanikud sundseisus, millest on raske positiivse majandustulemiga välja tulla.

Eelmine aasta oli pea kõigile suurematele apteegikettidele kahjumit toonud aasta, Terve Pere Apteek OÜ lõpetas aasta samuti kahjumis. Mis selle mulluse kahjumi põhjus eelkõige oli?

Seoses toimunud seadusemuudatustega ja apteegituru avanemisega tuli apteeke möödunud aastal üha juurde, mis mõistagi avaldas mõju ka olemasolevatele apteekidele.

Kui apteekide geograafilised-demograafilised asutamispiirangud puuduvad, aga ravimite juurdehindlus on samal ajal Eestis Euroopa üks madalamaid, on apteekide omanikud sundseisus, millest on raske positiivse majandustulemiga välja tulla.

On Eesti apteegiturul varasemast keerulisem toime tulla või ei ole need raskused pelgalt Eesti-kesksed? 

Oleme mõjutatud ikka eelkõige Eesti apteegisektori regulatsioonidest, ebakindlust põhjustab teadmatus, mis saab tulevikus.

Patsiendi huvides ja kaitseks on vajalik tagada apteegiteenuse jätkusuutlikkus, ent ka ettevõtjate õigused ei saa kaitseta jääda – nende vahel tuleb leida mingid regulatsioonid kindlasti vajalikud, olgu nendeks siis näiteks riiklik apteegivõrgu arengukava, geograafilis-demograafilised reeglid vms.

Praegu kehtiv regulatsioon, mis täiel määral jõustub 2020. aastal, hakkab moonutama ja kahjustama konkurentsi, mis omakorda loob kõik eeldused ravimite kättesaadavuse halvenemiseks.

Loe samal teemal pikemalt 16. augusti Meditsiiniuudiste lehest.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.