Lähtetoetus on end õigustanud ja jätkub

Sel aastal on sotsiaalministeerium maksnud lähtetoetust kolmele arstile.
Sel aastal on sotsiaalministeerium maksnud lähtetoetust kolmele arstile.

Sel aastal on sotsiaalministeerium maksnud lähtetoetust kolmele arstile.

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna peaspetsialist Maarja Kerner ütles, et kuna residentuuri lõpetamine on augustis, siis tavapäraselt tulevad taotlused sügisel ning lisa võib oodata ka selle aasta oktoobris ja novembris.

Kõige populaarsem eriala toetuse taotlejate seas on peremeditsiin, kuid populaarsed on ka radioloogia, anestesioloogia, ortopeedia, üldkirurgia ja günekoloogia.

"Lähtetoetusel on arvestatav mõju noorte arstide karjääri planeerimisel ja tööpaiga valikul," ütles Kerner. "See omakorda ühtlustab arstiabi kvaliteeti ja teenuste kättesaadavust kogu Eestis," lisas ta.

Sotsiaalministeerium analüüsis 2015. aasta lõpus lähtetoetuse süsteemi ning selle tulemusena saab Kerneri sõnul öelda, et süsteem täidab oma eesmärki ning 15 000 eurone toetus on noorele arstile, kes läheb töötama väljapoole tõmbepiirkondi, väga suureks abiks. "Seetõttu on plaanis lähtetoetuse maksmist jätkata," kinnitas ta.

"Peamine tegur, kas noor arst läheb väiksemasse kohta tööle, on kindlasti tema enda soov. Lisaks on suur roll ka töötingimustel ning seda toetab kindlasti ka uute esmatasandi tervisekeskuste loomine ja rekonstrueerimine," rääkis Kerner. Teisalt, lisas ta, jääb siiski suureks motivaatoriks raha ehk lähtetoetus, millega riik aitab noorel arstil oma töökohal alustamise väiksemates kohtades kergemaks teha.

Lähtetoetuse tagasimaksmist ministeeriumi esindaja sõnul seni ette pole tulnud.

Seni lähtetoetust saanud eriarstid on asunud tööle SA Pärnu Haiglasse, AS Lõuna-Eesti Haiglasse, SA Läänemaa Haiglasse, SA Põlva Haiglasse ja SA Viljandi Haiglasse. Samuti on lähtetoetust makstud endale nimistu saanud perearstidele (näiteks Ida- ja Lääne-Virumaa piirkonnas).

Keelduva vastuse on saanud umbes neli arsti ning selle põhjuseks on olnud liiga hiline taotluse esitamine, pikk ajamöödumine residentuuri lõpetamisest või mõni muu täitmata jäänud nõue.

Eriarsti lähtetoetuse taotlemise, maksmise ja tagasinõudmise korraga saab tutvuda Riigi Teatajas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.