Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alustab ligi 400 tulevast tervishoiutöötajat

Õed õppetööl. Keskel (mustas särgis) Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli juht Ülle Ernits.
Õed õppetööl. Keskel (mustas särgis) Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli juht Ülle...

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alustab suve lõpul õpinguid 378 uut õppurit, neist 175 õe põhiõppe erialal.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimuvad 2016/2017 õppeaasta avaaktused tänavu kolmes linnas: 29. augustil Tallinnas (Kännu 67), 30. augustil Kohtla-Järvel (Lehe 12) ja 31. augustil Haapsalus (Jaama 17). 

Tallinnas alustavad esmakursuslased õpinguid rakenduskõrgharidusõppes õe põhiõppe, ämmaemanda, optometristi, farmatseudi, hambatehniku, tegevusterapeudi ja tervisedenduse õppekavadel, kutseõppes hooldustöötaja, abivahendispetsialisti ja lapsehoidja (erilise ja erivajadusega lapse hoidmine) õppekavadel.

Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksuses algab õppetöö nii õe põhiõppe kui hooldustöötaja erialadel.

Käesoleva aasta juunis sõlmisid Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, SA Läänemaa Haigla, Lääne Maavalitsus ja SA Innove lepingu alustamaks koostööprojektina õendusalase rakenduskõrgharidusõppe läbiviimist ka Haapsalus. 31. augusti avaaktusel alustavad Haapsalus õpinguid 20 õe põhiõppe üliõpilast, kellel on eelnev õe kutseharidus.

Regionaalne õpe on Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolile olnud oluline üle kümne aasta. "Haapsalus oleme viinud läbi hooldustöötaja töökohapõhist õpet aastatel 2014-2016  ja nüüd jätkame kõrghariduse tasemel õppe pakkumisega," ütles kõrgkooli rektor Ülle Ernits. "Õendusalase kõrgharidusega töötajate piisav arv organisatsioonis on võti kõrgema tasemega tervishoiuteenuse osutamiseks ja õdedele iseseisva vastutuse andmiseks. Tunnustame kohalikke algatajaid, kelle innustuse ja järjekindluse toel tuleb kõrgkool Haapsallu õppijate juurde,” lisas Ernits.

Järgmine vastuvõtt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe põhiõppe, õe eriala koolituse ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadele algab novembris 2016.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.