Eesti vanim rakenduskõrgkool inaugureerib uue rektori

Ulla Preeden
Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden.

Homme, 1. septembril kell 12 inaugureeritakse varasem Põlva maavanem Ulla Preeden Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektoriks.

Ulla Preeden on kaitsnud Tartu Ülikoolis doktorikraadi, kus tema peamisteks uurimissuundadeks olid geofüüsika ja mineraloogia. Ta on töötanud 2011. aastast Põlva maavanemana ja varasemalt Tartu Ülikoolis geoloogia osakonnas.

Preeden valiti Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektoriks maikuus, kandidaate rektori ametikohale oli viis. Rektorit valis seitsmeliikmeline valimiskogu, kuhu kuulusid kaks haridus- ja teadusministeeriumi esindajat, kaks Tartu Tervishoiu Kõrgkooli nõunike kogu esindajat, kaks nõukogu esindajat, kellest üks oli üliõpilane, ning haiglate esindaja.

Rektori ametiaeg algas 1. juulil ja kestab viis aastat. „Mul on suur au ja olen väga tänulik võimaluse eest olla juhiks, mentoriks ja kolleegiks nii väärika ajalooga ning ühiskondlikku vastutust ja rolli kandvas kõrgkoolis,“ nentis Preeden.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool on riigi rakenduskõrgkool, kus saab omandada kõrgharidust õe, eriõe, ämmaemanda, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti, füsioterapeudi ja radioloogiatehniku erialal. Kutseõppes on võimalik õppida lapsehoidjaks, hooldustöötajaks, erakorralise meditsiini tehnikuks, massööriks ja tegevusjuhendajaks.

Kõrgkool peab tänavu 205. sünnipäeva, mille tähistamiseks tehakse peamiselt kogukonnas, aga ka kõrgkooliperele kokku 205 head tegu. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeaasta avaaktusest ja inauguratsioonist toimub veebiülekanne. Sündmus ise toimub kõrgkooli õppehoones Nooruse 5, Tartu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.