Mõttetu ja kallis maksulangetus

Tõstku käsi, kes usub, et meie arstiabisüsteemis voolab liiga palju raha.
Eriti need, kes püüavad eriarstile tulutult vastuvõtuaega saada ja isegi aja saanuna kuid järjekorras ootavad.

Vaatame otsa haigekassa esimese poolaasta ehmatavale, oodatust mitu korda suuremale 33 miljoni eurosele puudujäägile. Ja tõsiasjale, et elanikkond vananeb ja inimeste ravimine muutub küll efektiivsemaks, aga ka kallimaks. Ja siis mõtleme, et järgmiseks aastaks on plaanitud sotsiaalmaksu 0,5% võrra langetada ja ülejärgmisel aastal peaks see vähenema veel 0,5%. Kas me üldse saame seda endale lubada, arutletakse Eesti Päevalehe juhtkirjas.

Meenutagem, et esialgu oli praegusel valitsuskoalitsioonil plaanis langetada sotsiaalmaksu juba esimesel aastal terve protsendi võrra, ent see võinuks maksma minna hinnanguliselt 80 miljoni euro ringis aastas. Nüüdse plaani mõju on siis üle 40 miljoni euro.

Rahandusminister Sven Sesteri pressiteate sõnul on tegemist osaga laiemast kavast elavdada majandust ja suurendada inimeste sissetulekut. Peaminister Taavi Rõivas lubab Twitteris, et sotsiaalmaksu langetamine kompenseeritakse nii haigekassale kui ka pensionikassale 100%. Ja et maksulangetust tuleb jätkata.

Loe edasi siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.