Rõivas: haigekassa eelarve koostamisel tehti prognoosivigu

Peaminister Taavi Rõivas.
Peaminister Taavi Rõivas.

Haigekassa on teinud mitu prognoosiviga, mida oleks saanud vältida. Üks neist seoses haigusehüvitistega ning teine juhtude arvuga, leidis tänasel valitsuse pressikonverentsil peaminister Taavi Rõivas.

"Ma arvan, et see on väga hea, et nõukogu on asunud otsima võimalusi eelarve etteantud piiridesse saamiseks," toonitas peaminister Taavi Rõivas. Lõviosa meetmetest saab tema hinnangul kasutusele võtta haigekassa nõukogu, kuid õigusaktide muutmist vajavad meetmed on vaja tuua valitsuse ette.

Peaministri hinnangul tehti eelmisel aastal eelarvet planeerides mitu arvestatavat prognoosiviga.

Esiteks vaatamata sellest, et meil on demograafiline olukord halvenemas ja ravivajadus suurenemas, prognoositi nii ambulatoorsete kui statsionaarsete juhtude vajaduse vähenemist 2016. aastaks. "Ja kui prognoosida aasta ette, et inimesed vajavad vähem arstiabi, siis on suhteliselt ettearvatav, et siis võib minna tegelik eelarve lõhki, kuna see prognoosi eeldus, miks peaks ravivajadus järsku vähenema 2016. aastal, on vähemalt minu jaoks sügavalt arusaamatu," nentis peaminister.

Samuti arvestati peaministri sõnul, et haigekassa eelarves olev haigushüvitiste summa jääb sisuliselt samaks, kuid loomulikult on ka see eelarve läinud lõhki, sest palgad kasvasid.

"Seda tüüpi prognoosivigu oleks saanud ette näha ja tuleks neid tulevikus ennetada," leidis Taavi Rõivas. 

Pressikonverents on järelevaadatav siit

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.