GALERII: Streigitund Magdaleena haiglas

Arstide liidu avalduse luges ette reumatoloog Maria Üprus.
Arstide liidu avalduse luges ette reumatoloog Maria Üprus.

Hoiatusstreigiga on ühinenud ka ITK Magdaleena üksus, kus 9:15 kogunes haigla suurde saali üle poolesaja inimese. Arstide liidu avalduse luges ette reumatoloog Maria Üprus.

Magdaleena üksuse saali oli kella üheksaks kogunenud umbes 50 meedikut ja rahvast tuli üha juurde. Arstide liidu avalduse luges ette reumatoloog Maria Üprus.

Meedikud kogunesid ja istusid vaikselt kuulama, mida eestkõneleja räägib. Üprus luges avaldust, küsiti, kas kriis on nii suur, et pinnal püsimiseks on vaja arstiabi kärpida? Rahastamises jääb Eestist tahapoole vaid Rumeenia. "Tänane streik on esimene süst, kui see ei aita, tuleb jätkata pikema ravikuuriga," luges Üprus. 

Ta selgitas ka, et tänane kuupäev oli streigiks valitud teadlikult: kahe päeva pärast arutatakse uuesti haigekassa eelarvet. "Kui tänane ei aita, siis me kõik mäletame, kuidas teha, et aitaks," lisas Üprus. 

Eelarve kitsikuse ilmestamiseks tõi ta välja, et tänavu I poolaastal tegid haiglad 51% rohkem ületööd kui mullu I poolaastal, ilmselt erakorralise ravi kaudu. 

Kogunemine lõppes ühispiltide tegemisega.

Pilte vaata siit.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.