Pelgulinna sünnitusmaja soovib saada piirkondlikuks keskuseks

Paremal Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Piret Veerus
Paremal Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Piret Veerus

Lääne Tallinna Keskhaigla taotleb piirkondlikul tasemel sünnitusabi ja günekoloogia teenuse tegevusluba.

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Piret Veeruse sõnul soovivad nad taotleda piirkondlikul tasemel sünnitusabi ja günekoloogia teenuse tegevusluba, et tegelik olukord seadustada. 

"Sisuliselt on Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinik osutanud sünnitusabi ja günekoloogia teenust juba aastaid piirkondliku kliiniku tasemel. Naistekliiniku ruumid, aparatuur ja personal vastavad sotsiaalministri  määrusega sätestatud piirkondliku taseme nõuetele. Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku perinataalabi ravikvaliteedi näitajad on väga head," rääkis Veerus.

Tema sõnul sisulisimuutusi töökorralduses koheselt ei toimu, kuid kui kõik läheb plaanipäraselt, on haiglal 2017. aastal kavas avada perekeskne vastsündinute intensiivravi osakond, kus ka enneaegselt või terviseprobleemiga beebi saaks olla oma pere keskel. "See oleks Eestis ja kogu Baltikumis ainulaadne lahendus, mis ühtlasi toetuks kõige värskematele ravijuhistele ja teadusuuringute tulemustele," ütles Veerus.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.