Pressiteade

Eesti meditsiinieksperdid sõlmisid Bakuus kasulikke kontakte

Lee Tammemäe ja Ferenc Szirko Bakuu Central Clinik Hospitali neonatoloogia osakonnas kohalike arstidega mõtteid vahetamas.
Lee Tammemäe ja Ferenc Szirko Bakuu Central Clinik Hospitali neonatoloogia...

Septembri lõpus toimus klastri Medicine Estonia eestvedamisel esinduslik visiit Aserbaidžaani pealinna Bakuusse.

Visiidi eesmärk oli sõlmida kontakte kohalike tervishoiujuhtidega ja leida võimalusi Eesti meditsiiniteenuste ekspordiks.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla üld- ja onkokirurgia keskuse juhataja ning Eesti Kirurgide Assotsiatsiooni presidendi Jüri Terase hinnangul on Aserbaidžaani tervishoiusüsteem hetkel suurte muutuste lävel. "Neil kavandatakse ulatuslikke reforme e-tervise valdkonnas ning siin saame Eesti e-tervise arendamise kogemusega kindlasti abiks olla. Aserbaidžaani kolleegid väljendasid ka suurt huvi koostööks onkoloogia erialal. Nüüd ootame sealsete spetsialistide külaskäiku Eestisse," sõnas Teras.

Medicine Estonia klastri juhatuse liikme ja Ida-Tallinna Keskhaigla turundusjuhi Inge Suderi sõnul on sellised kõrgetasemelised visiidid Eesti meditsiiniteenuste ekspordi suurendamiseks hädavajalikud.

"Oluline on luua otsekontakte just juhtide tasemel, muidu reaalseid tegevusi kohtumistele ei järgne. Kohtusime Bakuus mitmete era- ja riigihaiglate juhtidega, WHO esindusega, samuti valdkonna eest vastutavate riigiametnikega. Kohtumine Samir Abdullayeviga, kes on Aserbaidžaani tervishoiuosakonna välissuhete juht, andis ülevaate sealse tervishoiusektori toimimisest ning avas meile mitmed uksed edasisteks läbirääkimisteks kliinikutega. Meie haiglas on juba üks Aserbaidžaani arst praktikal neuroloogiakeskuses dr Toomas Toomsoo juures ja usun, et koostöö lähiajal laieneb," ütles Suder.

Samuti tõi Suder välja Bakuus asuva Eesti saatkonna tuge. "Sellistes riikides nagu Aserbaidžaan on riigi tugi oluline. Saatkonna toeta on palju keerulisem kõrgetasemelisteks kohtumisteks kontakte saada," andis Suder teistele Bakuus ärikontaktide otsijatele näpunäiteid.

Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juht doktor Lee Tammemäe tõi välja, et visiidid sünnitusmajadesse ja naistekliinikutesse näitasid, et sealsed spetsialistid on väga uhked oma saavutuste üle. "Pean ütlema, et nägime nii tipptasemel erakliinikuid kui ka palju kehvemas seisus sünnitusmaju. Kindlasti on Eesti haiglate jaoks võimaluseks viljatusravi teenuse pakkumine ja selle vastu oli ka Bakuu kliinikujuhtidel suur huvi,” lisas Tammemäe.

Samuti visiidil osalenud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanduse õppetooli juhataja Silja Mets-Oja sõnul tutvuti Bakuu visiidil Aserbaidžaani Meditsiini Ülikooli õppejõududega, samuti õppeklasside ning ülikooli kliiniku kui praktiseerimise keskkonnaga.

"Kavas on ette valmistada ja allkirjastada Erasmus+ üleilmse õpirände programmi institutsioonidevaheline koostööleping ning jaanuaris 2017 Erasmus+ programmi taotlusvoorus esitada taotlus üliõpilaste ja õppejõudude õpirände toetuse saamiseks. Teisisõnu tähendab see, et me saadame oma üliõpilased sinna 2017. aastal õppepraktikale " avas Mets-Oja lähituleviku plaane. Samas olid sealsed õppejõud väga huvitatud õe-ämmaemanda kõrghariduse kogemustest õppekavade arendamisel. 

Visiidi õnnestumisele aitas omalt poolt kaasa Bakuus asuva Eesti saatkonna nõunik Indrek Kiverik. 

18.–21. septembrini toimunud visiidi Bakuusse korraldas klaster Medicine Estonia Välisministeeriumi arengukoostööprojekti „Kasahstani, Ukraina, Moldova, Aserbaidžaani, Gruusia, Valgevene ja Kõrgõzstani tervishoiusektori arendamine" raames.

Lisa kommentaar

  • Inge Suder
    MTÜ Eesti Meditsiiniekspordi Klaster| juhatuse liige

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.