Apteekrid soovivad apteegi ostmiseks riigigarantiid

Proviisorite koja juht Karin Alamaa-Aas.
Proviisorite koja juht Karin Alamaa-Aas.

Eesti Proviisorite Koda MTÜ tahab saada õiguse otsustada, kes saab apteeki pidada ja kes mitte.

Peale selle soovib koda, et riik annaks apteekritele apteegi ostmiseks riigigarantii. Sotsiaalministeeriumi asekantsler pole veel jõudnud teemaga tegeleda, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kaks aastat tagasi ellu kutsutud Eesti Proviisorite Koja sõnum on selge: proviisorid ei taha, et apteegid muutuksid kaubanduskettideks, vaid jääksid tervishoiu süsteemi arvestatavaks osaks.

Koja hiljutisel koolitusel näidatud Austraalia apteegiketi pilti silmates hõikab apteekrite liidu kunagine juht Kai Kimmel olukorra kokkuvõtteks: „Rõve!” Veelgi enam, koda on võtnud võitluses kaubanduskettideks muutumise vastu endale grandisoosse sihi hakata ise kogu ravimiturul korda kehtestama.

Pärast mullu vastu võetud apteekide seadust, mis näeb ette, et apteegipidaja peab olema vähemalt 50% ulatuses apteeker ise, mitte hulgifirma, võitlevad proviisorid agaramalt oma õiguste eest.

Täismahus lugu Eesti Päevalehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.