Rasestumisvastane plaaster apteegist lisauuringutele

Gedeon Richter Plc. teatas ravimiametile sel nädalal ravimi Eileen TDP 0,06mg + 0,013mg / 24h tarneraskusest seoses turustatavate partiide tagasikutsumisega.

Raseduse hormonaalseks vältimiseks mõeldud Eileen plaastrid sisaldavad toimeainetena gestodeeni ja etünüülöstradiooli, ühes plaastris 2,10 mg gestodeeni ja 0,55 mg etünüülöstradiooli.

Ravimi tagasikutsumine on korraldatud ettevaatusabinõuna, sest täiendavad stabiilsusuuringud näitasid osade partiide puhul kõikumisi ühe toimeaine vabanemises.

Turustamist ei jätkata kuni täiendavate uuringute läbiviimiseni. Ravim ei ole seni apteekides kättesaadav.

Patsiendid võivad olemasolevad plaastrid ära kasutada, kuid kui ravimi välimuses märgatakse muutusi (ei ole tavapäraselt läbipaistev vm), tuleb võtta ühendust arstiga sobiva asenduse leidmiseks.

Ka väliste muutusteta plaastrite kasutamisel tuleb edasist ravi arstiga arutada, kuna tarneraskuse eeldatav lõpp ei ole ravimiameti kinnitusel praegu teada.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.