Intas Pharmaceuticals omandab Actavise ettevõtted

Intas Pharmaceuticals omandab geneeriliste ravimite tootja Actavise ettevõtted Ühendkuningriigis ja Iirimaal

Intas Pharmaceuticals Ltd. teatas 31. oktooobril oma ainuomanduses oleva tütarettevõtte Accord Healthcare Ltd. kaudu, et on sõlminud lõpliku lepingu ettevõtete Actavis UK Ltd. ja Actavis Ireland Ltd. omandamiseks kontsernilt Teva Pharmaceutical Industries Ltd. See tehing kuulub Euroopa Komisjoni monopolidevastaste loovutamisnõuete hulka seoses Actavis Genericsi omandamisega Teva poolt.

Selle tehinguga tekib Intasel ainukordne võimalus võita Ühendkuningriigis ja Iirimaal suurem turuosa – lisaks ettevõtte liidripositsioonile haigla frantsiiside turul. Ühtlasi loob see tugeva platvormi tegevuse edasiseks laiendamiseks Euroopas. Peale selle saab Accordist selle ülevõtmise tulemusena põhimängija Ühendkuningriigi geneeriliste ravimite turul.

Tehingu jaoks on vaja saada veel regulatiivne heakskiit, mis peaks saabuma järgmise kolme kuu jooksul. Seejärel võib juba oodata protsessi lõpetamist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.