Palga TOP: kes on meditsiinis paremini makstud juhid?

Takeda Pharma juht Jürgen Kukk juhib seekordset meditsiinisektori juhtide Palga TOPi.
Takeda Pharma juht Jürgen Kukk juhib seekordset meditsiinisektori juhtide Palga ...

Kolmapäeval ilmus Äripäeva traditsiooniline Palga TOP, kus 260 parima palgaga tippjuhi seas on ka ligi kümme meditsiiniettevõtte juhti. Kõige kõrgemal kohal on Takeda Pharma juht.

Meditsiinisektori juhtidest saavad kõrget palka nii tegevarstid kui ka ravimifirmade juhid. Kõige kõrgemal kohal, 14. kohal on Jürgen Kukk kuupalgaga 18 083 eurot, kes on ravimifirma Takeda Pharma juhatuse liige. Ta juhib kontserni ravimiäri Balti turul. Mullu tõusid ettevõttes palgad 9% ja kerkis ka juhi tasu.

Kohal 26.-28 on ravimifirma Astra Zeneca juhid Karin Otter, Mart Levo ja Emilie Antoni - keskmine kuupalk 14 500 eurot. Eestis üle 100 ravimipreparaadi müüva firma juhtkonna keskmine tasu mullu järsult tõusis (2014 oli see 8014 eurot). Põhjuseks oli Mart Levo juhatusest lahkumine mullu septembris. Juhatuse tasude hulgas oli ka tema lahkumistasu. Levo asemele tuli juhatusse Antoni.

Järgmisena leiab Palga TOPist 60. kohal reumatoloog Ivo Valteri, kelle kuupalk on 9720 eurot. Ta juhib taanlastele kuuluvat kliiniliste uuringute firmat e nn Pärna kliinikut ja on ettevõtte Dr Valter Konsultatsioonid omanik.

TOPis on 82. kohal ravimitehnika firma Surgitech juht Jüri Metsik kuutasuga 9227 eurot.

Siis tuleb tükk tühja maad, ja kohal 149 on silmaarst ja Nõmme Silmakliiniku omanik Tõnu Kuddu, kelle kuupalk on eelmise aasta aruande järgi 7224 eurot. Kuddu on firma ainuomanik ja ettevõte on talle maksnud ka regulaarselt suuri dividende.

Kohal nr 192 on Pärnu hambapolikliinikus töötanud näo- ja lõualuu kirurg Maaja Voli kuupalgaga 6213  eurot. Vali on nüüd kliinikust aasta alguse seisuga lahkunud, tema asemel juhib ettevõtet Helena Aruste.

247. kohal on hambaarst ja hambakliiniku Vagodent juht Eva Vakra kuupalgaga 5315 eurot.

Kohal 255.-256 on ravimifirma Berlin-Chemie Menarini Eesti juhid Kristi Reimann ja Edita Grinyte kuupalgaga 5029 eurot.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.