Kliinikum tähistab radioloogiapäeva tasuta rinnauuringutega

TÜ Kliinikum.
TÜ Kliinikum.

Täna, 8. novembril tähistatakse radioloogia päeva, mis sel aastal on pühendatud rinna piltdiagnostikale. Kuna Eestis kutsub Haigekassa ainsana Euroopa Liidus rinnavähi sõeluuringule vaid 50–62 aastaseid naisi, aga rinnavähi haigestumus kasvab pidevalt kuni 74. eluaastani, otsustas Tartu Ülikooli Kliinikumi sõeluuringumeeskond pakkuda Tartu ja Lõuna-Eesti naistele võimalust oma rindu tasuta uurida.

Selleks korraldab radioloogiakliiniku meeskond Tartu kesklinnas (Tartu Kaubamaja juures) laupäeval, 12. novembril tasuta rinnauuringute päeva. Kohal on Eesti Vähiliidu Mammograafiabuss, kus tehakse mammograafiat ja Tartu Ülikooli Kliinikumi mobiilne diagnostikakabinet, kus vajadusel saab lisaks teha rindade ultraheliuuringut.

Uuringule on ennekõike oodatud 63–70 aastased naised (ka need, kellel pole ravikindlustust), kellel ei ole viimase 2 aasta jooksul rinnauuringut tehtud. Vabade aegade olemasolul võtame uuringule ka 45–49 aastaseid (soovitavalt rinnakaebustega) naisi, kellel ei ole rinnauuringut tehtud viimase aasta jooksul.
Tasuta rinnauuringuid tehakse laupäeval, 12. novembril kell 10–16. Uuringul osalemiseks on vajalik etteregistreerumine telefonil 731 9411 (tööpäeviti kell 8–16). Saatekirja vaja ei ole. Sõeluuringu vanusegrupis naistele sel päeval uuringuid ei tehta!
Võimalusel võtame uuringule ka naisi, kes pöörduvad otse Mammograafiabussi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.