Sultsmann: Dementse hooldus peab olema riigi korraldada

Miia-Kersti Sultsmann
Miia-Kersti Sultsmann

Meditsiniuudiste küsimusele, milline oleks parim lahendus dementsete hoolduseks, vastas Räpina haigla juhatuse esimees Miia-Kersti Sultsmann.

Sultsmann rääkis, et kognitiivse defitsiidiga inimeste, s.h dementsete probleemide lahendamine on teemaks mitmetes inimeste sotsiaalset toimetulekut käsitlevates arengukavades. "Häid ja asjalikke soovitusi on palju, paraku puuduvad rakenduskavad ja poliitikutele ei ole teema atraktiivne," tõdes ta. Teema peaks tema sõnul olema üks riigi tervishoiu prioriteete, arvestades juba kujunenud ja laienevat olukorda.

"Dementsusega inimeste hooldus peab olema riiklikult korraldatud, nagu töötab erivajadustega isikute hoolekanne," rääkis Sultsmann. "Üldhooldekodu selleks ei sobi. Teenusega seotud kulude katmine tuleb jagada riigi, lähedaste ja ka omavalitsuse vahel."


Eraalgatust spetsialiseeritud hooldusasutuse loomiseks tuleks tema hinnangul toetada. Sügava kognitiivse defitsiidiga inimesi, kes ei leia kohast hooldusasutust, on palju. Samas ei lahenda probleemi ainult asutushoolduse võimaluste loomine üksi – vajaliku süsteemi loomiseks tuleb aluseks võtta olemasolevad tõenduspõhised soovitused. "Sellega on kiire!" rõhutas Räpina haigla juht.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.