Pildid: ITK sünnitusmajas tähistati enneaegse sünni päeva

Estonian Voices.
Estonian Voices.

Neljapäeval, 17. novembril tähistati rahvusvahelist enneaegse sünni päeva, mille eesmärk on juhtida tähelepanu enneaegsuse olemusele ja sellega seotud probleemidele.

 Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia osakonna juhataja doktor Pille Andressoni sõnul on väga tähtis juhtida tähelepanu sellele, et tegemist ei ole pelgalt enneaegsete laste, vaid enneaegse sünni päevaga. „On väga oluline, et me tunnustaksime, toetaksime ja julgustaksime ka nende laste, kes on sündinud siia ilma pisut liiga vara, vanemaid ja lähedasi,“ selgitas Andresson.

Sünnitusmaja tähistas enneaegse sünni päeva mitmel moel. Üheks nimetatud päevale omaseks traditsiooniks on saanud hoonete valgustamine sirelilillaks, olles nii silmapaistev ning kandes edasi uue elu algust ja optimismi sümboliseerivaid tähendusi, mis enneaegsete tunnusvärvile omistatud. Sünnitusmaja valgustamisega toetas üritusproduktsiooni firma RGB Baltic ning valguslahenduste turvamisega G4S Eesti.

Samuti on enneaegse sünni päeva ilusaks tavaks saanud trepikontsert, mille raames andis sünnitusmaja treppidel lõbusa ja südamliku pooletunnise kontserti Eesti säravaim vokaalansambel Estonian Voices.

Kõikidele keerulise sünnilooga ja enneaegselt sündinud beebide vanematele tegi magusa üllatuse kondiitrifirma Suhkruingel.

Peale kontserti kogunesid kõik asjaosalised Perekooli ruumi, kus sõna said nii Pille Andresson, lastearst Annika Tiit kui ka MTÜ Enneaegsed Lapsed liige Triinu Kalle.

Lisaks tutvustati uut peatselt valmivat enneaegsete ravijuhist ning tunnustati tänukirjadega neid, kes enneaegsete laste peredele ning vastsündinute osakonnale abiks on olnud.

Igal aastal sünnib Eestis ligi 850 last enne oma õiget aega. Lapse sünd on üks elu kõige tähtsamaid ja positiivsemaid kogemusi. Tuua laps ilmale ennetähtaegselt, on nii ema kui pere jaoks märkimisväärne emotsionaalne läbielamine.

Doktor Andressoni sõnul on oluline sel päeval mõelda ka neile pisikestele enneaegsetele, kes pole jagunud piisavalt jõudu, et vastu pidada. „Need lapsed jäävad meie kõigi südametesse kui inglilapsed ning me toetame oma mõtetes nende vanemaid ja lähedasi,“ lausus Andresson.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.