Tapfer: võltsravimite direktiiv toob kasuga koos lisakulud

Ravimitootjate Liidu juht Riho Tapfer.
Ravimitootjate Liidu juht Riho Tapfer.

Ravimitootjate Liidu juht Riho Tapfer rääkis tänasel ravimiseminaril võltsravimite direktiivi rakendamisest Euroopas.

Nn võltsravimite direktiiv peab täielikult rakenduma 2019. aasta 9. veebruarist ja see puudutab 32 riiki, teiste hulgas nt ka Venemaal ja Türgis.

Olulisim muudatus on see, et iga ravimipakend saab edaspidi markeeringu - unikaalse ainult selle pakendile määratud koodi.

Ravimite tootjad peavad hakkama seega tootma uusi turvamärgistega pakendeid. Hulgi- ja jaemüüjatel peab olema aastaks 2019 tehniline valmidus skanneerida pakenditel olevat turvakoodi. Tegemist on üle-euroopalise andmeliikumisega.

„Ravimite pakendid on tootjatel vaja uued teha ja põhimõtteliselt kõik tootmisliinid ümber ehitada, apteekritel tuleb soetada skännerid, sest iga pakend tuleb enne müüki kontrollida,“ loetles Tapfer.

Ravimitootjate liidu juht tõi välja, et mullu septembris sõlmiti apteekide, hulgimüüjate ja tootjate vahel nn ühiste kavatsuste memorandum ja käesoleva aasta oktoobris asutati selle baasilt Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA (REKS). Asutajateks apteekide ühendus, hulgimüüjate liit, Ravimitootjate Liit. Projekti juhtgrupi moodustamine seisab eest novembri lõpus, edasi asutakse läbirääkima IT-lahenduste pakkujatega.

Uue süsteemiga kaasnevatest kuludest rääkides ütles, Tapfer, et organisatsiooni tegevuse kulud on väikesed, kuna tööl on vaid mõni inimene. Suurem kulupool on tehnoloogia maksumus, mis võib ulatuda ka kuni miljoni euroni aastas. „Põhiosa kuludest maksavad rakenduse faasis ehk 2019. aastani tootjad, sealt edasi juba müügiloahoidjaid, väiksemalt kulusid on ka hulgimüüjatel ja apteekritel.

Pikemalt loe ravimiseminaril kõneldust 6. detsembri Meditsiiniuudiste paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.