EBSis alustab kolmas tervisejuhtide kursus

Tervishoiu valdkonna juhi arenguprogrammi juhtivõppejõud Ester Eomois.
Tervishoiu valdkonna juhi arenguprogrammi juhtivõppejõud Ester Eomois.

Kahel varasematel kursustel on kõige enam olnud osalejaid ravimifirmadest ja erameditsiini asutustest. Samuti on igal kursusel olnud osalejate seas ka haiglate juhte, rääkis tervishoiu valdkonna juhi arenguprogrammi juhtivõppejõud Ester Eomois.

Kahel arenguprogrammi koolitusel on osalenud kokku 35 tervishoiujuhti. Kas oskad öelda mõne valdkonna, kust juhte on arenguprogrammi tulnud keskmisest rohkem? Loetelus on ju nii riigiasutusi kui ka näiteks ravimifirmasid, haiglaid, apteeke – aga Sinu kogemusel, mis valdkonnas on huvi eriti suur?

Tore, et programmi osalejad on väga erinevatest valdkondadest- kõige enam ehk on osalejaid olnud ravimifirmadest ja erameditsiini asutustest. Samuti on igal kursusel olnud osalejate seas ka haiglate juhte.

Kas võtate osalema ka spetsialiste, kes ei ole veel saanud keskastme- või tippjuhiks?

Esmaseks kriteeriumiks on osaleja huvi tervishoiuvaldkonna arenguprogrammi vastu. Arenguprogramm koosneb viiest 2-päevasest moodulist, kokku 10 õppepäevast. Õppetöö toimub 5 kalendrikuu jooksul (üks kord kuus 2-päevane moodul). Kuna on võimalus võtta 5 moodulist koosnevat programmi üksikute moodulite kaupa, siis on meil olnud osalejate hulgas ka toote/ arendusjuhte ning kommunikatsioonivaldkonna spetsialiste. Enamikus küll juba juhi ametikohtadel töötavad inimesed.

Koolitus on üles ehitatud moodulitena. Kui paljud esimesel kahel kursusel osalejatest võtsid kõik moodulid?

Meie praktika kinnitab, et 80% osalejaid on võtnud kogu arenguprogrammi, samas on olnud ka paar organisatsiooni, kes on nn „jaganud“ teemad oma valdkonnajuhtide vahel ja osalejad moodulite raames on erinevad. Kursus on arenguprogrammina sellises loogikas üles ehitatud, et arvestades kriitilisi juhtimiskompetentse on tervikprogrammis osalemine juhile mõistlik ja kasulik.

Millised moodulid on osutunud kõige menukamaks?

Mooduleid on viis: Keskkond, õigus ja strateegia; Juht ja organisatsioon; Tervishoiuteenuste arendamine; Finantsjuhtimine ja otsustamine; Kommunikatsioon, tervishoiu turundus. Moodulitena on raske midagi esile tuua, kuid tooksin mõned EBSi lektorid, kes on olnud nõudlike tervishoiuvaldkonna juhtide ees väga edukad: professor Anu Virovere loengud juhtimispsühholoogiast, analüütik Kristjan Lepiku ülevaade Eesti majanduskeskkonnast, Hele Hammer finantsjuhtimise õppejõuna ning Maarja Mõtus tervishoiuteenuse disaini eksperdina.

Kui lihtne või raske on leida lektoreid Eesti üsna piiratud meditsiinimaastikul? Mis lektoreid motiveerib? Kas kolmanda kursuse eel on mõni neist vahetunud, kes?

Arenguprogramm on nii üles ehitatud, et igas moodulis jagab oma kogemusi valdkonna tipptegija. Esinejaid leida ei ole raske, oma valdkonna tegijatega väikeses rühmas kogemusi jagada on huvitav usun, et ka esinejatele. Kolmandat aastat jätkavad Hannes Danilov TÜ Kliinikumist, Kuldar Kuremaa, haigekassast, Ain Aaviksoo sotsiaalministeeriumist, medistiiniõiguse ekspert Ants Nõmper, Priit Tampere Viljandi Haiglast jmt. Uute esinejatena olen kaasanud Inge Suderi ITKH-st, perearst Eero Merilinnu, Sandoze Eesti juhi Kim Inno ja Maret Suklese Fra Marest.

Kas arenguprogramm sisaldab kodutöid, arvestusi, praktilisi sooritusi või ettevõtte külastusi?

Arenguprogrammi läbinud on võimalus saada 6 ülikooli ainepunkti, mida saab kanda üle ükskõik millisesse EBSi tasemeõppeprogrammi, selleks tuleb teha lõputöö. Muidu kodutöid otseselt ei ole, kuid kahepäevased moodulid on intensiivsed ning pakuvad palju uut.

Kui olete jälginud esimese kahe lennu käekäiku, kas on tuua näiteid, kus inimese karjäär sai hoo sisse just pärast tervishoiuvaldkonna juhi arenguprogrammi?

Ei ole lennu käekäiku täpselt jälginud, mitmed programmi läbinud on ameteid vahetanud, mitmed töötavad mõnes rahvusvahelises farmaettevõttes välismaal. Kindlalt aga tean, et kahe lennu lõpetajad on olnud rahul ja on soovitanud oma kolleegidel tulla osalema.

Arenguprogrammi toimumisaeg on 7.veebruar - 7.juuni.

Rohkem infot arenguprogrammi kohta leiab siit.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.