Gruusia arstid tulevad Eestisse praktiseerima

Medicine Estonia klaster külastas novembri algul Gruusiat, et tutvustada seal meditsiinivõimalusi Eestis. Visiidi tulemusena saabuvad kaks Gruusia arsti juba lähikuudel Eestisse praktiseerima.

Medicine Estonia klastri juhatuse liikme ja Ida-Tallinna Keskhaigla turundusjuhi Inge Suderi sõnul oli Gruusia arstide ja haiglajuhtide huvi Eestiga koostöö tihendamise vastu suur. “Tundub, et koostöövõimalused on suured eelkõige kirurgia, pediaatria ja onkoloogia valdkonnas. Kindlasti on põnev võimalus Gruusia meditsiinitudengite vahetus Tallinna tervishoiukõrgkooliga. Nende võimaluste täpsema kaardistamisega visiidil osalenud tervishoiukõrgkooli juhid nüüd pärast visiiti tegelevadki,” kommenteeris Inge Suder visiidi tulemusi.

Gruusia visiidi ühe osana töötas Ida-Tallinna Keskhaigla kõrva-nina-kurguarst dr Erekle Dzotsenidze Kutaisi kliinikus. Ta võttis osa nii ambulatoorsest kui ka statsionaarsest tööst, samuti osales tonsillektoomia ja adenoidetkoomia operatsioonidel. “Meie visiidil lepiti kokku, et kaks Gruusia kõrva-nina-kurguhaiguste arsti tulevad juba lähikuudel Ida-Tallinna Keskhaiglasse praktiseerima. Sellised arstidevahelised otsekontaktid loovad hea aluse edasiseks koostööks patsientide ravimisel,” sõnas visiidil osalenud Ida-Tallinna Keskhaigla kõrva-nina-kurguhaiguste vanemarst dr Kristel Kalling.

Gruusias on mitmeid kliinikuid, mille juhid on praktiseerinud või praktiseerimas USAs ja üritavad seda läänelikku praktikat oma kodumaal juurutada. “Eesti saab oma kogemustega ses osas kindlasti abiks olla,” lisas Medicine Estonia klastri juhatuse liige.

Medicine Estonia hinnangul kasvab Eesti meditsiiniteenuste eksport käesoleval aastal ca 10%. 2015. aastal oli meditsiiniteenuste ekspordi maht vaatamata Venemaa turu vähenemisele ligi 10 miljonit eurot. Peamiselt huvitavad välispatsiente diagnostika ja kirurgiaga seotud teenused, samuti onkoloogiavaldkond.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.