TÜK lastekliinik sai Lastefondi toel uued jälgimismonitorid

SA TÜK Lastefond aitas soetada TÜK lastekliiniku vastsündinute osakonnale kolm hinnalist jälgimismonitori, mida on vaja raskes seisundis patsientide eluliste näitajate pidevaks jälgimiseks.

Jälgimismonitore kasutatakse kõikide raskemate haigete jälgimiseks, kõige enam vajavad neid kindlasti vastsündinud, eelkõige enneaegsed lapsed. Seadmed võimaldavad mõõta väikeste patsientide elulisi näitajaid nagu südametegevus, vere hapnikuküllastus, vererõhk, pulsi- ja hingamissagedus ja kehatemperatuur.

“Monitor annab alarmiga märku, kui esineb kõrvalekaldeid eluliste näitajate normväärtustest, võimaldades nii kiiresti reageerida,” selgitab lastekliiniku direktor doktorr Marika Kirss aparaatide olulisust. Ta lisab, et aasta jooksul saab vastsündinute osakonnas ravi 650 lapse ringis, kellest ca 40% on enneaegsed.

Fond toetas seadmete soetamist kokku 8568 euroga ning rahastus selleks tuli sihtotstarbelistest annetustest.

Lastefondi toetusjuht Eveli Ilvese sõnul on fond aastatega keskendunud küll pigem laste koduse ravi toetamisele, kuid peab siiski väga oluliseks ka haiglaravi edendamist. “Ühiskondlike olude muutudes ei ole meie tegevuse keskmes enam TÜ Kliinikumi toetamine, nagu Lastefondi algusaegadel, kuid aitame neid vajadusel jätkuvalt,” räägib Ilves.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas alternatiivmeditsiin peaks olema Eestis rangemini reguleeritud?

  • Jah
    76% (29)
    76% (29)
  • Ei
    24% (9)
    24% (9)

Vastanuid: 38

Valdkonna tööpakkumised

REGIONAALHAIGLA otsib HIIUMAA HAIGLASSE SISEARSTI

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

21. juuni 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.