Haigekassa nõukogu kärpimine venib

Haigekassa.
Haigekassa.

Eesti Tööandjate Keskliidu esimees Toomas Tamsar pöördus sotsiaalministeeriumi poole järelpärimisega, millal haigekassa nõukogust liikmed tagasi kutsutakse.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski vastas Tamsarele, et sotsiaalministeerium ei kavanda Eesti Tööandjate Keskliidu ja kindlustatute huve esindavate organisatsioonide poolt esitatud Eesti Haigekassa nõukogu liikmete tagasikutsumist.
"Oleme ette valmistamas Eesti Haigekassa seaduse muudatusi, mille eesmärk on nõukogu liikmete arvu vähendamine ning neile täiendavate nõuete kehtestamine," seisis Ossinovski vastusest.

22. septembril toimunud haigekassa nõukogul otsustati nõukogu reformida ja jätkata tulevikus 15 liikme asemel 6 liikmega. "Konsensuslikult otsustasime reformida haigekassa nõukogu praeguselt 15 liikmelt kuuele liikmele. Nõukogus hakkaks olema 2 riigi esindajat, 2 tööandjate esindajat ja 2 patsientide esindajat," rääkis peaminister Taavi Rõivas septembris ja lisas, et praegune suur nõukogu on liialt hägusa vastutusega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Kas alternatiivmeditsiin peaks olema Eestis rangemini reguleeritud?

  • Jah
    76% (29)
    76% (29)
  • Ei
    24% (9)
    24% (9)

Vastanuid: 38

Valdkonna tööpakkumised

REGIONAALHAIGLA otsib HIIUMAA HAIGLASSE SISEARSTI

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

21. juuni 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.