Õetudengid saavad uue valikaine

Laboris.
Laboris.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool soovib pakkuda õe ja ämmaemanda õppekavade üliõpilastele valikainet Immuniseerimine, mille läbimisel ei pea tudeng tulevikus enam uuesti läbima eraldi 16tunnist immuniseerimisealast täiendõppekursust.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool esitas sotsiaalministeeriumile ka vastava õppekava. Sotsiaalministeeriumi immunoprofülaktika eskpertkomisjoni liikmetel tekkis siiski mitmeid küsimusi, ettepanekuid ja tähelepanekuid nii ainekava kui ka selle läbiviimise osas.

Esiteks leiti, et ainekavas märgitud kontakttundide arv ei ole piisav. Samuti tekkis küsimus, milline on valikainet läbiviiva õppejõu ettevalimistus ja kas õppejõud on ise varasemalt läbinud immuniseerimisalase täiendõppekursuse. Küsimusi tekitas ka nimetatud õppejõu asendamine vajadusel.

Lisaküsimusi tekkis komisjonil ka iseseisva töö korraldus, kus üliõpilased moodustavad grupid ja valivad iseseisva töö teema. 

Põhimõtteliselt on ministeeriumi komisjon siiski seisukohal, et valikaine läbinud tudengid ei pea enam hiljem läbima ka 16tunnist täiendkoolituskursust. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Kas alternatiivmeditsiin peaks olema Eestis rangemini reguleeritud?

  • Jah
    76% (29)
    76% (29)
  • Ei
    24% (9)
    24% (9)

Vastanuid: 38

Valdkonna tööpakkumised

REGIONAALHAIGLA otsib HIIUMAA HAIGLASSE SISEARSTI

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

21. juuni 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.