VIDEO: Kuido Nõmm padjasõjast pool aastat hiljem

Kliinikumi arst Kuido Nõmm.
Kliinikumi arst Kuido Nõmm.

Tänavu kevadel korraldasid arstid suure protestiaktsiooni, kui võtsid ühel päeval padjad tööle kaasa. Just seesama ettevõtmine tõi padjaaktsiooni organiseerijale, Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhatajale Kuido Nõmmele Meditsiiniuudiste poolt välja antava Meditsiinimõjutaja 2016 tiitli. Nõmm ise ütleb, et nii rasket aastat ja selliseid kärpeid meditsiinis nagu tänavu, polnud isegi masu ajal.

Sotsiaaldemokraadi Marianne Mikko väljaütlemine, et arstide-õdede 24tunnised vahetused pole riigikogulaste raske tööga võrreldavad, andis Nõmmele kevadel idee, et arstid-õed võiksid tööle tulla, padi kaenlas. Aktsioon muutus erakordselt populaarseks just sotsiaalmeedias, kuhu meditsiinitöötjad patjadega vahvaid pilte postitasid. 

Pool aastat hiljem räägib idee algataja praegustest probleemidest, millest suurimaks peab Kuido Nõmme rahapuudust. "Tegelikult olid ju kõik sellega nõus, et raha on tõesti vähe. Miljoni dollari küsimus, kust raha juurde saada? Ja ühe dollari vastus: praegu ei tea, aga mõtleme alles," kirjeldab Nõmme pettunult selleteemalist arutelu tervise- ja tööministriga.

Vaata TV3 videot

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.