ITK eakad patsiendid said moodsad treeningvahendid

Ratast väntab kliiniku juht Eve Karmo.
Ratast väntab kliiniku juht Eve Karmo.

Ida-Tallinna Keskhaigla õendus- ja hooldusabikliinikus oli 19. detsembril põnev hommik – MyFitness ja G4S kinkisid eakatele kaasaegsed treeningvahendid.

Trenažööride kliinikusse jõudmise lugu algas pea pool aastat tagasi, kui MyFitness otsustas oma treeningvahendeid uuendada ning otsis rakendust  väljavahetatavatele seadmetele. Mõte need just õendus-ja hooldusabikliinikusse viia saadi G4S-i rannavalve juhilt Henry Seemelilt, kes mitmel korral koos väljaõppel olevate rannavalvuritega kliinikus abiks on käinud ning eakate patsientide liikumisvajadust tähele pannud.

Ida-Tallinna Keskhaigla õendus- ja hooldusabikliiniku direktori Eve Karmo sõnul on saabunud treeningvahenditest patsientidele suur abi. „Korralike treeningvahendite hankimine on väga kallis ning käib kliinikul veel tänasel päeval üle jõu. Nüüd aga on meil paremad võimalused patsientide liikumisvajaduste tagamiseks,“ rõõmustas Eve Karmo.

Koostöös kliinikuga valiti välja vahendid, millest eakale inimesele kõige rohkem kasu oleks ning mis eelkõige liigeseid aktiivsena hoiavad. Detsembri teises pooles jõudsidki jooksulindid, ellipsid ja velotrenažöörid kliinikusse oma uusi ülesandeid täitma.

Jooksulindid on suurepärased abivahendid kõndimiseks või sörkimiseks, ellipsid aga  annavad koormust kogu kehale ning eeldavad jäsemete koordineeritud koostööd. Velotrenažöörid on kõige sobivamad just neile, kel istudes lihtsam jalgu liigutada.

„Pikemat aega voodiravil olles lähevad lihased nõrgaks. Me elame seepärast, et me liigume. Liikumine annab võimaluse täisväärtuslikult elada. Suurt füüsilist koormust ei peagi rakendama. Teeme näiteks akna lahti ja kõnnime,“ ütles G4S-i rannavalve juht Henry Seemel.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.