Leisi vald uuendab perearstipunkti omal kulul

Leisi vallamaja
Leisi vallamaja

Vastavalt Leisi valla arengukavale tuleb 2018. aastal Leisi perearstipunktile ehitada uued ruumid. Volikogu otsustas eile, et perearstikeskus kolib vallamajja.

Kuressaare perearstikeskuse ruumide ümberehitamise raames on selle filiaalina Leisi perearstipunkti ruumide kaasajastamiseks otsustatud eraldada kuni 60 000 eurot toetusraha, kirjutas Meie Maa.

Praegu asub perearstipunkt Leisi alevikus Karja tn 2 ridaelamus, aga need ruumid ei vasta terviseameti kehtestatud nõuetele – vastuvõturuumid on liiga väikesed ja protseduuriruumi ei ole.

Võimaliku uue asukohana pakuti välja ka koolimaja, kuid see oleks vähendanud koolimaja võimaluste kasutamist koolilaste jaoks.

“Pooles ulatuses oleks tulnud ujula ees olev suur fuajee teha ooteruumiks, kuid protseduuriruum oleks siiski jäänud poole väiksemaks, kui normid ette näevad,“ ütles Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep. Samuti ei rääkinud koolimaja kasuks kõrge platvorm, mis oleks nõudnud väga pikka kaldteed jms.

“Kõige sobilikum, ratsionaalsem ja odavam on vallamaja. Pärast reformi jääb siin ju osa ruume tühjaks,“ tõdes vallavanem.

Pärast valdade liitmist jääb Leisi vallamajja 2–4 töötajaga teeninduspunkt, mistõttu vabaneb osa 1. korruse ruume. Kolimine on plaanis 2018. aasta teises kvartalis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.