Sule: Haiglad on pea väljapääsmatus olukorras

Urmas Sule
Urmas Sule

Kolmapäeval Eesti Haiglate Liidu juhatuse koosolekul tõid haiglajuhid 2017. aasta keskse probleemina välja eriarstiabi vähenenud kättesaadavuse, mida tervishoidu suunatud lisaraha leevendab ainult üksikute erialade lõikes.

„2017. aastaks tervishoidu suunata lubatud lisaraha 10 miljonit eurot on märk valitsuse heast tahtest asuda tervishoiu rahastamise probleeme lahendama. Kindlasti peab ka järgmistel aastatel statsionaarsete ravijuhtude mahtu suurendama,“ ütles Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule. 

Sule sõnul on eriarstiabi juhtude vähendamine haigekassa poolt ja tervishoiutöötajate palgakasvu ootused seadnud haiglad pea väljapääsmatusse olukorda. “Kõik haiglajuhid nõustuvad, et õed ja arstid vajavad adekvaatset palka, kuid see ei tohi tulla patsientide arvelt.” 

Eesti Haiglate Liidu juhatus seadis nõupidamisel lähtekohad tervishoiutöötajate kollektiivleppe läbirääkimistega jätkamiseks riikliku lepitaja juures. 

“Kollektiivleppe läbirääkimised on taas tõstatanud põhimõttelised tervishoiu rahastamises lahendamist vajavad küsimused. Haiglate liit on valmis valitsust igati toetama, et jõuda lahendusele, kuidas tervishoiuteenused oleksid patsientidele mõistlikult kättesaadavad ja tervishoiusüsteem oleks jätkusuutlik,” lisas Sule. 

Haiglate liit asutati 1994. aasta novembris ja praegu on liidus 23 liiget. Haiglate liidu peamine eesmärk on oma liikmete ühiste huvide edendamine tervisevaldkonnas ning koostöö arendamine liikmeks olevate haiglate vahel ning samuti partneritega tervishoiusektoris.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.