Kes said tänavu rahvuskultuuri fondi meedikutoetusi?

Onkoloogia resident Elen Vettus sai toetuse Mardnate fondist.
Onkoloogia resident Elen Vettus sai toetuse Mardnate fondist.

Eesti rahvuskulutuuri fondi kaudu jagati täna toetusi viiele meditsiiniala inimesele kogusummas ligi 4000 eurot. Mõned meditsiini allfondid tänavu toetust ei jaganud.

Toetused kuulutati ja jagati välja 18. detsembril. Meditsiinivaldkonna toetused moodustasid 4,62% rahvuskultuuri fondi toetustest.
 
Varalahkunud ärimehe Robert Lepiksoni fond toetab toetab Tartu Ülikooli arstiteaduskonna magistri- ja doktoriõppe üliõpilaste koolitust ning enesetäiendamist, andes sel korral toetuse Aet Saarele, osalemiseks posterettekandega "Cardiology Update 2017" kursustel Šveitsis 1425 euroga.
 
Adda ja Leonhard Mardna fond toetab  sisehaiguste arstide õpinguid ja enesetäiendamist, määrates fondi kodulehe andmetel tänavu 650eurose toetuse onkoloogia residendile Elen Vettuseleosalemiseks MD Andersoni Vähikeskuses toimuval IV Rahvusvahelisel Südame ja VähiKonverentsil.
 
Doktor Väino Tuppitsa mälestusfond toetab Ida-Tallinna Keskhaigla traditsioone elanikkonnale kõrgetasemelise meditsiiniabi tagamisel ja meditsiinikaadri ettevalmistamisel ja jagas tänavu toetuse onkoloog Kristiina Ojamaale, teadus- ja uurimustööks doktoriõpingute raames Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas 1000 eurot.
 
Rahvuskultuuri fondi kodulehel ei leidunud infot kahe toetust saanud meditsiinivaldkonna inimese kohta (keda kokku pidi olema viis fondi tabeli kohaselt), samuti erines summa dr Elen Vettusele määratud toetuse osas kodulehel ja varem Peeter Mardna öeldu osas. Ühtlasi ei leidunud märkeid, et sel aastal oleks toetust määranud allfond, mis on asutatud Uno Sibula mälestuseks kirurgia eriala toetamiseks. Infot polnud tänavu ka dr Ivo Risti allfondi toetuse määramisest. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.