Metspalu: ligi 20 aasta tagune idee on saamas teoks

Eesti Geenivaramu direktor Andres Metspalu
Eesti Geenivaramu direktor Andres Metspalu

Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu direktori akadeemik prof Andres Metspalu sõnul on alanud aasta varamu jaoks murranguline, kuna juba sel sügisel saavad geenidoonorid küsida, mida geenikaardist nende kohta välja võib lugeda.

Prof Metspalu sõnul on alanud aasta TÜ Eesti Geenivaramule väga oluline, sest suveks saavad kõik ligi 52 000 geenidoonorit oma geenikaardi, millel on  uuritud ligi 700 000 genoomivarianti, millest sõltub suurel määral see, millised me oleme, millised haigused meid ähvardavad ja millised ravimid sobivad paremini.

"Lõpuks saabub hea päev ka geenidoonoritele, sügisest saavad huvilised juba küsida: mida minu geenid näitavad?" ütles Metspalu.

"Seega saab öelda, et 1998. aastal sündinud idee on saanud teoks! Võttis ligi 20 aastat, sadade inimeste tööd, 52 000 geenidoonori liitumist geenivaramuga ja ligi 30 miljonit eurot, et luua Eestis vastav teaduslik-tehniline  infrastruktuur ja koondada vajalik tippteaduslik kompetents Tartu Ülikooli," sõnas geenivaramu juht.

See kõik lõi tema hinnangul eeldused personaalse, genoomikal põhineva meditsiini juurutamiseks Eestis, mille tulemusena on sotsiaalministeeriumi juhtimisel alanud vastav riiklik programm.

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Kas Rain Laane on haigekassa juhiks hea valik?

  • Jah
    70% (23)
    70% (23)
  • Ei
    30% (10)
    30% (10)

Vastanuid: 33

Valdkonna tööpakkumised

Põhja-Eesti Regionaalhaigla otsib JUHATUSE LIIGET

Tammiste Personalibüroo OÜ

29. oktoober 2017

Meditsiini­uudised

10. oktoober 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2017

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.