Aastal 2016 küsis terviseametist välismaal töötamiseks vajalikud tõendid 66 tervishoiutöötajat, neist 28 olid arstid.
Enim dokumente võtsid välja üldmeditsiini arstid - kokku kaheksa, lisaks neli radioloogi, kolm anestesioloogi ja perearsti, kaks gastroenteroloogi, silmaarsti, psühhiaatrit. Samuti plaanis välismaale tööle minekut üks ortopeed, pediaater, uroloog ja sisehaiguste arst.
Seotud lood
Meditsiinitudengite hulgas läbiviidud tööandja maine uuring näitab, et kõige atraktiivsemad tööandjad on meditsiinitudengite hinnangul Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Fertilitas erahaigla.
Augusti lõpu seisuga on Eestist väljaspool töötamiseks tarvilikud dokumendid küsinud terviseametilt 50 tervishoiutöötajat, neist 18 arsti ja 24 õendustöötajat.
Eesti Nooremarstide Ühendus (ENÜ) on alustanud koostööd poliitikauuringute keskusega Praxis, kes analüüsib ENÜ tellimusel, kuidas suhestub arstide põhiõppele järgnev erialaõpe Eestis rahvusvaheliste World Federation for Medical Education (WFME) standarditega.
Kui varem oli igal tervishoiutöötajal isiklik kittel, siis tänapäeva haiglates ja kliinikutes kasutatakse üha enam renditavaid tööriideid, mis on jagatud, kuid hügieenilised ja alati jälgitavalt hooldatud. Tööriiete korrektne hooldus on meditsiiniasutustes hädavajalik – see aitab vältida bakterite, viiruste ja muude haigusetekitajate levikut ning tagada ohutuse nii personalile kui patsientidele. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab kogu protsessi digitaliseerida ja vähendada riske miinimumini.