Tervishoiutöötajate lahkumine vähenes enam kui poole võrra

Arst.
Arst.

Aastal 2016 küsis terviseametist välismaal töötamiseks vajalikud tõendid 66 tervishoiutöötajat, neist 28 olid arstid.

Enim dokumente võtsid välja üldmeditsiini arstid - kokku kaheksa, lisaks neli radioloogi, kolm anestesioloogi ja perearsti, kaks gastroenteroloogi, silmaarsti, psühhiaatrit. Samuti plaanis välismaale tööle minekut üks ortopeed, pediaater, uroloog ja sisehaiguste arst.

Hambaarstidest võttis terviseametist tõendi seitse, ämmaemandatest kaks ja üldõenduse esindajatest 29.

Enim väljastas terviseamet kõnealuseid tõendeid mullu esimeses kvartalis - kokku 30.

Aastal 2015 küsis välismaal töötamiseks vajaliku tõendi 144 tervishoiutöötajat (neist 69 arstid ja 55 üldõenduse esindajad).

Aastal 2014 plaanis lahkumist 190 tervishoitöötajat (neist 66 arsti ja 90 üldõenduse esindajat) ja aastal 2013 vastavalt 303 tervishoiutöötajat, kellest 118 olid arstid ja 150 üldõendustöötajad.

Selleks, et siirduda teise riigi tööturule, peab tervishoiutöötaja või proviisor taotlema terviseametilt tõendit tema koolituse ja töökogemuse vastavuse kohta direktiivis sätestatule. Aga samuti hinnangut oma reputatsioonile.

Terviseamet peab väljastatud kutsekvalifikatsiooni tunnustamise tõendite üle arvestust.

Väljastatud tõendite hulk ja tegelikult teise riiki tööle siirdunud tervishoiutöötajate arv ei ole võrdne. Reaalselt läheb teise riiki tööle umbes 55-60% tõendi võtnud tervishoiutöötajatest.

Terviseameti andmed sisaldavad ka korduvalt väljastatud tõendeid, välja arvatud samal aastal korduvaid. Näiteks arst võtab tõendi üldarstina. Residentuuri lõpetades vajab sama arst tõendit eriarstina, et saada välisriigis eriarsti tunnustuse. Samuti vajatakse korduvat tõendit  kui liigutakse hiljem ühest välisriigist teise.

Aastate jooksul on mitmed tervishoiutöötajad võtnud 4-5 tõendit, aga töökoht on sellele vaatamata Eestis. Mõningatel erialadel osutatakse nn e-teenust (näiteks radioloogia).

Samuti võib tervishoiutöötaja samaaegselt teises riigis töötades jätkata töötamist ka Eestis – ennekõike on see Soome siirdunud tervishoiutöötajate puhul nii. Vaatamata eelöeldule  annavad terviseameti andmed orienteeruva ülevaate tervishoiutöötajate liikumisest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.