Gripiravim hakkab apteekidest otsa saama

Apteeker. Pilt on illustratiivne.
Apteeker. Pilt on illustratiivne.

Apteekrite sõnul on gripi raviks ja profülaktikaks kasutatavat retseptiravim Tamiflu paljudest Eesti apteekides otsa saanud.

Suures osas Eesti apteekides on gripiravim Tamiflu otsa saanud ja enamikus teistes on ravimit järel vaid mõned pakid, kirjutab Postimehe terviseportaal.

Ülikooli apteekidest on Tamiflud üksnes Jõhvi perearstikeskuses, Kristiines, Sauel ja Narvas, kusjuures kahes viimases kohas oli ravimit eilse seisuga alles vaid üks pakend.

"Kuna gripipuhang on tänavu alanud varem ning on kordades intensiivsem kui eelmisel aastal, on Tamiflul praegu ajutine tarneauk, mis peaks müügiloa hoidja sõnul lahenema jaanuari teises pooles," rääkis Apotheka proviisor Kristiina Sepp.

Ravimiameti kinnitusel on Tamiflu saadaval haiglates. Apteekidest, kus Tamiflu otsa on saanud, saab gripi sümptomite leevendamiseks käsimüügiravimeid.

Ka Tartu perearst Urmas Takkeri sõnul on tema poole sel nädalal gripi ja teiste nakkushaigustega seoses pöördunud rohkem patsiente kui eelmisel nädalal.

"Inimesi on haigestunud tervete peredega. Osadel patsientidel oleme lasknud teha gripi kiirtesti ja oleme avastanud perede kaupa A-grippi haigestumisi," rääkis ta. Tema sõnul on tulemus vahel olnud ka negatiivne, mis võib tähendada, et inimene on haigestunud paragrippi, samas kui kõhulahtisusega viiruseid levib praegu suhteliselt vähe.

"Käesoleval gripiperioodil on inimesed käitunud väga mõistlikult ja alustanud vaktsineerimisega varasügisel," lisas ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisk.

Tema sõnul vaktsineeritakse ka rohkem kui varasematel aastatel, mistõttu oli vaktsiini juba oktoobri lõpuks kulunud rohkem vaktsiini kui kogu eelmise gripiperioodi vältel.

Kokku on sügis-talvisel perioodil gripivaktsiini Eestisse toodud 50 060 annust, mis on oluliselt rohkem kui eelmisel hooajal (33 000 annust).

Pikemalt Postimehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.