ERROR: Macro header/KissMetricsTracker is missing! ERROR: Macro header/FacebookPixel is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing!
ERROR: Macro content/BannerSlave is missing!
ERROR: Macro cce/jobs/cce_jobs_offers_header is missing!
ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing!

On aeg astuda julgeid samme!

Alanud aasta tormas paigast juba enne, kui sai alata. Pühi justkui polnudki ja nii ei tekkinud (mõtte)pausi vana ja uue vahel. Ka meditsiinis lõi uus aastanumber ette ilma, et vana probleemid oleksid lahenduse leidnud.

Jaanuarist on katkenud töörahu, määramatus on eriarstiabi mahtudega haiglates, perearstide pearaha vähendatud, tõsi küll, ajutiselt, nagu kinnitab haigekassa.
Lastehaiglates aga vähendati emade-isade majutusraha küll ootamatult, kuid mitte ajutiselt.

Lubatakse uut rahastamist. Teisalt on tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski lubanud, et aprillis käiakse välja uus tervishoiu rahastamise kava. Kuid arstide üldsus ootab vaid veebruari keskpaigani, et saada valitsuselt vastavaid ettepanekuid. Kas järgmise kahe kuu sisse jääb streik, näitab aeg. Positiivne on see, et sotsiaalmaksu langetamine jääb ära ja kardioloogiliste ning neuroloogiliste järjekordade lühendamiseks leiti detsembri lõpus täiendavad 10 mln eurot.

Uus juht. Oluline tähis sel aastal on haigekassa juhatuse esimehe valimine, sest praeguse juhi Tanel Rossi tööleping kehtib septembri lõpuni. Olenemata sellest, kes juhi kohal jätkab, sunnib see formuleerima haigekassa valikuid, pakkuma lahendusi ja võimaldab nõukogul teha otsuseid, mis on haigekassa jaoks parimad.

Meditsiiniuudiste toimetus ootab, et sel aastal viiakse töövõimetushüvitis töötukassa alla, kuhu see olemuslikult ka kuulub. Teiseks peaks terviseennetusse investeerima oluliselt rohkem kui seni.
Kolmandaks peaks ringi mõtestama patsiendi vaba liikumise riigi sees ja ravilepingud eri omandivormi kuuluvate asutustega, mis samuti annaks võimalusi efektiivistada meditsiinikorraldust. Kahtlemata peavad jääma üleriigilised suurhaiglad vähiraviks või keerulisteks kirurgilisteks lõikusteks, nagu ka täisvarustusega EMOd. Kuid väga paljud muud teenused ei pea olema tingimata haiglavõrgu arengukava haiglate põlisosaks.

Erakliinikutel on potentsiaali haarata suuremaid tükke meditsiiniabist ja nad peaksid kasvõi ravikvaliteedi huvides kuuluma meie tervishoiuvõrgustikku samadel alustel kui teised.

Lisa kommentaar

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS
ERROR: Macro content/article/ArticleSubscribeNewsletter is missing!

Seotud lood

ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/ContentEvents is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro cce/jobs/cce_jobs_offers_sidebar is missing!
ERROR: Macro content/RelocatableTarget is missing!
ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/RelocatableTarget is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/RelocatableTarget is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/RelocatableTarget is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/RelocatableTarget is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing!

Meditsiini­uudised

2. mai 2017

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

SOSEScript: formatPDFKuupaev.js failed executing with the following error: Error on line 1 position 15: Expected ';' ERROR: Script formatPDFKuupaev.js is missing!

Laadi PDF

Tervise­uudised

aprill 2017

Laadi PDF
ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro content/RelocatableTarget is missing! ERROR: Macro content/RelocatableTarget is missing!

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.

ERROR: Macro content/BannerSlave is missing! ERROR: Macro footer/ReportInappropriateComment is missing!