Lastefond sai Eestis uudse autismiprogrammi juurutamiseks ligi 21 000 eurot

Täna, 27. jaanuaril andis Eesti Võlausaldajate Liit (EVUL) SA TÜK Lastefondile üle pea 21 000 euro suuruse annetuse, millega fond rahastab Ameerika autismiprogrammi Son-Rise juurutamist Eestis.

Koos äriteadmuse- ja analüütikaturu idufirma Register OÜga läbi viidud jõulukampaania raames pakuti Register OÜ andmebaasis olevatele Eesti ettevõtetele võimalust soetada endale tänupakett annetuse eest SA TÜK Lastefondile.

Sotsiaalselt vastutustundlike ja heategevusse panustada soovivate ettevõtete abiga kogunes kampaania raames kokku 20 850 eurot. Suurannetusse andsid oma panuse kokku 130 ettevõtet ja neli eraisikut. Keskmine annetussumma oli 155 eurot, suurim annetussumma 1000 eurot.

Kogunenud annetusega toetatakse Lastefondi vahendusel autistlike laste toimetuleku suurendamisele suunatud Son-Rise programmi pädevuse Eestisse toomist. Son-Rise programm on Ameerikas väljatöötatud ja mitmetes teistes riikides efektiivselt toimiv platvorm, mis on suunatud autistlike laste toimetuleku suurendamisele täiskasvanutena, et tagada nende hakkamasaamine ühiskonnas. Lähemalt saab Son-Rise programmiga tutvuda siin:http: //www.autismtreatmentcenter.org/index.php.

EVULi asutajaliige Marie Rosin usub, et tänu probleemi laiale ulatusele puudutab see teema rohkemal või vähemal määral meid kõiki. “Me kõik tunneme mõnda peret, kus kasvab mõni autistlik laps või on neid meie lähikondsete hulgas. Need lapsed siin Eestis väärivad samuti parimaid võimalusi nii täna kui tulevikus, mida Son-Rise programm mujal maailmas neile juba pakub,” leiab ta. “Seetõttu kutsuski EVUL Eesti ettevõtteid panustama sellesse mõõtmatu tähendusega projekti – üheskoos kinkida oma lastele parimad võimalused elada täisväärtuslikku elu.”

Kampaaniaga kogutud annetussumma võimaldab Lastefondil kõigepealt saata Ameerikasse kaks Tartu Masingu Kooli eripedagoogika spetsialisti Son-Rise programmi esmasele 5-päevasele koolitusele ja soetada vajalikke materjale. Ülejäänud, ligi 2/3 kogutud rahast suunatakse fondi, mille abil saavad need spetsialistid hiljem alustada vastavat 3-aastast õpet programmi süsteemseks rakendamiseks Eestis.

Tartu Masingu Kooli direktor Tiina Kallavus selgitab, et Son-Rise programmi näol on tegemist sekkumisega, mis on loodud autismispektri ja teiste psüühilise erivajadusega laste abistamiseks ning keskendub suhte loomisele abivajava lapsega.

“Son-rise programm baseerub ideel, et autistlik laps on suurtes raskustes ümbritsevate inimeste, sh vanematega suhte loomisel, mistõttu oluliselt pidurdub kogu lapse areng. Aitamaks last suhtete loomisel teiste inimestega juhendatakse vanemaid ja teisi last abistavaid täiskasvanuid mänguliste tegevuste kaudu lapsega suhet looma,” räägib Kallavus. Ameerikas on programmi rakendatud juba 1980ndate algusest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.