Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis alustasid uued tudengid

Õppeprorektor Kersti Viitkar tervitab uusi tudengeid.
Õppeprorektor Kersti Viitkar tervitab uusi tudengeid.

Tartu Tervishoiu Kõrgkool tervitas tänasel avaaktusel esmakordselt õdede tsükliõppe üliõpilasi ja Viljandis hooldustöötajaks õppijaid.

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar sõnas, et esmakordselt toimub kõrgkoolis õdede vastuvõtt kahel korral aastal - lisaks suvele ka talvel. Ta selgitas, et see võimaldab kõrgkoolil koolitada veelgi rohkem kõrgharidusega õdesid, kes on tööturule väga oodatud.

Alustaval õdede kursusel on õpe korraldatud tsükliõppena, et toetada elukestvat õpet ja anda üliõpilastele parimad võimalused õpingute ja igapäevaelu ühildamiseks.

„Sellist õppetöökorraldust toetab ka kõrgkooli 205-aastane kogemus õpetamisel ja innovaatiline õpikeskond,“ lisas ta. Õe õppekaval alustas 26 üliõpilast, õppetöö toimub ühenädalaste perioodidena kahel korral kuus. Õe rakenduskõrghariduse diplomi saamiseks tuleb neil sarnaselt tavaõppes õeks õppijatele 3,5 aasta jooksul koguda 210 EAP-d.

Samuti võttis kõrgkool vastu 17 hooldustöötaja õppekava õpilast, kelle õpe toimub Viljandis koostöös Viljandi haiglaga. Kõrgkool on varasemaltki koolitanud hooldustöötajaid väljaspool Tartut: kaheaastase kutseõppe on läbinud õppurid Viljandi, Põlva ja Võru haigla juures.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.