Haigekassa: haigusjuhte on plaanitud ligi 3000 rohkem

Haigekassa eriarstiabi lepingute rahaline maht käesoleval aastal kasvab mullusega võrreldes 4%. Ravijuhtude arvuks raviasutustes kokku on planeeritud 3,2 miljonit ravijuhtu, mis on ligikaudu 3000 ravijuhtu enam kui möödunud aastal.

Haiglatele esitatud lepingupakkumustes ei ole praegu arvestatud tervishoiutöötajate palgatõusu, milleks on reservi jäetud 23 miljonit eurot ning mis toob täiendava kasvu nii eriarstiabi, esmatasandi kui õendusabi eelarvesse ja lepingutesse.

Jaanuarikuus kinnitas haigekassa nõukogu haigekassa 2017. aasta eelarve, milles tervishoiuteenuste maht kasvab 8%. Eriarstiabi maht kasvas 2016. aasta eelarvega võrreldes 4%, moodustades 598 miljonit eurot (arvestamata tervishoiuteenuste reservi jäetud vahendeid).

Lisaks ravikindlustuse planeeritud ressurssidele eraldas valitsus käesoleva aasta alguses tervishoiu rahastamiseks käesoleval aastal täiendavad 10 miljonit eurot, mis on kajastatud eriarstiabi eelarves. Lisaressurssi arvelt suurendati kardioloogia ja neuroloogia erialal ravijuhtude arvu ligi 3000 võrra ning bioloogilist ravi hakatakse hüvitama täiendavalt enam kui 200 inimesele.

Eriarstiabi lepingute raamistik tugineb nõukogus kinnitatud eelarvele ning iga raviasutuse lepingu projekti koostades arvestatakse raviasutuse varasemat lepingu täitmist ning ravipraktikaid (kui palju ravi erialadel osutati, millise keskmise maksumusega).

Haigekassa poolt edastati haiglatele esmased lepingupakkumused 20. jaanuaril. Vahemikus 25. jaanuarist kuni 10. veebruarini toimuvad haigekassa juhatuse ning partnerite läbirääkimised, mille käigus täpsustatakse lepingu mahud erialade ja ravitüüpide kaupa, samuti ravijuhtude keskmised maksumused. Läbirääkimiste tulemusel selguvad lõplikud lepingud, mis omakorda peavad mahtuma haigekassa eriarstiabi eelarve üldraamistikku.

Haigekassa 2017. aasta eelarvet koos seletuskirjaga saab lugeda siit.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.