Einberg: lastearstide süsteem vajab korrastamist

Eesti Lastearstide Seltsi president Ülle Einberg.
Eesti Lastearstide Seltsi president Ülle Einberg.

Eesti Lastearstide Seltsi president Ülle Einberg sõnab, et perearstireformiga paralleelselt oleks pidanud uuendama ja korrastama teise tasandi pediaatrilist abi, mis on siiani tegemata. Praegu on mõrud viljad juba käes.

Einberg nõustus riigikontrolli eelmise aasta novembris antud hinnanguga, et Eesti laste tervishoiukorraldus vajab kiireid muutusi.

"Eelkõige tuleb tagada Eesti lastele tervisekontrollides käimine, nii nagu seda näeb ette kehtiv jälgimisjuhend," jätkas Einberg.

Ta pidas võimalikuks kooliarstide ametikohtade taasloomise, kes teatud sageduse tagant laste arengut ja tervist kontrollivad. "Tänases Eestis on kogu vastutus jäetud kooliõdede kanda. E-tervis ei võimalda kasutada laste kaalu-ja kasvukõverat, mis oleks jälgitav erinevates tervishoiuasutustes. Sellega peaks E-tervis võimalikult kiiresti tegelema," lausus Einberg.

Kogu süsteemi on vaja tema sõnul korrastada selleks, et tervise kõrvalekaldega ja erinevate haigustega lapsed jõuaksid võimalikult kiiresti lastearsti vastuvõtule.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.