Uue haigla loomisel tuleb vältida paralleelmaailma ehitamist

Riigikontrolli tervisevaldkonna auditite juht Mart Vain.
Riigikontrolli tervisevaldkonna auditite juht Mart Vain.

Riigikontroll on rõhutanud, et Eesti haiglavõrk on liiga suur ning jätkusuutmatu, sest kõigile haiglatele ei jätku tulevikus patsiente, kvalifitseeritud arste ega raha haiglate korrashoidmiseks.

Riigikontrolli tervisevaldkonna auditite juht Mart Vain ütleb Tallinna Haigla ideed kommenteerides, et uue haigla rajamisel tuleb silmas pidada, et raha, millega haigekassa tervishoiusüsteemi üleval peab, ei jätku juba praegu.

"Vaja on selgust, millistest allikatest uue haigla rajamist, selle ravitööd ja ülalpidamist rahastatakse," rõhutab Vain.

"Kui Tallinn likvideerib mitu eraldiseisvat keskhaiglat – Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla – ja asendab need ühe võimekama uue haiglaga ning on valmis ka ise osa kulusid katma, peaks see perspektiivis kaasa tooma haigekassa kulude optimeerimise ja parema ravi taseme," leiab riigikontrolli ekspert.

"Seejuures tuleks vältida paralleelmaailma ehitamist valdkondades, kus võimekus on koondunud näiteks Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse," lisab Vain.

Loe arvamusi Tallinna Haigla teemal ka 21. veebruari Meditsiiniuudiste lehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.